Oba zápasy se hrály ve velmi bouřlivé atmosféře, ke které přispěla početná skupina příbramských příznivců.

1. utkání:

Liberec – Příbram
3:0 (23, 18, 16)

Liberec prohrával v prvním setu už 4:9, ale zmátořil se. Vyrovnal na 12:12 a díky dobré práci na bloku, zejména Kotrcha, se po polovině setu dostal do vedení 20:16. Zdánlivě jasnou koncovku ze stavu 24:20 Příbramští zdramatizovali odvrácením tří setbolů při servisu Hýského, ale potom poslal liberecký Čermák na středu sítě „hřebíkem“ do pole soupeře Duklu do vedení 1:0.

Následující dvě sady už proběhly pro Liberec bez problémů. Ve druhé se utrhl na 5:0, postupně zvýšil na 12:5 a sedmibodový náskok udržel až do konce. Ve třetím dějství si Dukla trpělivým navyšováním bodů vytvořila opět sedmibodové vedení (14:7) a finiš byl jednoznačný. Domácí proměnili druhý z deseti mečbolů.

„Začátek byl trochu nervózní, Příbram nás tlačila servisem. Pak už to bylo ale perfektní. Jsem rád, že odvádíme takové výkony po celou sezonu ve třech soutěžích,“ pochválil své svěřence kouč liberecké Dukly Michal Nekola.

Příbram měla za sebou zdařilé čtvrtfinále, kdy vyřadila silnou Ostravu 3:1 na zápasy, úvod semifinále ji ale zastihl v útlumu. „My odehráli čtyři skvělé zápasy a ten pátý proti Liberci byl suverénně nejhorší. Máme pět juniorů mimo sestavu, a tak si nemohu dovolit velké změny v sestavě. Na střídání mám pouze dva hráče,“ povzdechl si hostující trenér Jan Svoboda.

Rozhodčí: Dočkal, Gall. Čas: 77 minut. Esa: 2:2. Zkažené servisy: 7:13. Diváků: 585.

Liberec: Novák, Jeslínek, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch – libero Ticháček. Bez střídání.
Příbram: Pekárek, Čížek, Havrlík, Hýský, Křesťan, Kriško – libero Bence. Střídali: Haník, Prajzler, Kott.

2. utkání:

Liberec – Příbram
3:0 (22, 24, 21)

Tentokrát se hrál úplně jiný zápas. Hosté se oproti sobotě zlepšili a domácí měli hodně práce zlomit jejich houževnatý odpor.

Liberečtí nejprve vyhráli první set 25:22, ale ve druhé sadě hosté zle domácím zatápěli. Příprava útoku byla ze strany Příbrami mnohem zodpovědnější než v sobotu a skóre postupně narůstalo ve prospěch Středočechů: 7:10, 9:15 (v té chvíli přišlo jediné liberecké střídání za oba zápasy – smečař Nesvačil za Pešla), dále 10:17 a 15:20. Zdánlivě ztracený set se Dukla pokusila ještě získat a zejména díky úžasným zákrokům v poli i efektnímu a efektivnímu útoku vyrovnala na 20:20. Hosté však opět šli do vedení – stav byl 20:23. Jenže Příbramští jako by se zalekli možnosti zisku setu. Nevyužili dvou setbolů (22:24) a potom již zdecimovaní po chybách na příjmu podlehli. Liberec vyhrál druhý set 26:24 a byl to jednoznačně rozhodující moment zápasu.

Ve třetí sadě už domácí kontrolovali vývoj skóre, vyhráli 25:21, když druhý mečbol proměnil smečí střídající Nesvačil.

„Hosté hráli mnohem líp než včera a my jsme se museli vypnout k výbornému výkonu. Rozhodujícím faktorem zápasu se stal druhý set, který jsme dokázali otočit. V jeho průběhu, i když jsme prohrávali už o sedm bodů, jsme se hráčům pokoušeli vštípit, ať zapomenou na ten průběh a ať hrají to, co jsme si řekli na začátku. A to se podařilo. V Příbrami nás nečeká nic lehkého. Je tam výborné publikum a výborná atmosféra. My se samozřejmě budeme snažit tam vyhrát oba zápasy,“ prohlásil po utkání kouč liberecké Dukly Michal Nekola.

Jeho protějšek Jan Svoboda z Vavexu Příbram poznamenal: „Podali jsme určitě lepší výkon než v sobotu, ale trestuhodně jsme promarnili druhý set, který jsme měli vyhrát. Za to nás Liberec potrestal. Myslím, že hlavní roli sehrála psychika, ale stává se to i lepším týmům.“

Rozhodčí: Labašta, Renčín. Čas: 85 minut. Esa: 2:3. Zkažené servisy: 9:12. Diváků: 650.

Liberec: Novák, Jeslínek, Čermák, Vencovský, Pešl, Kotrch – libero Ticháček. Střídal: Nesvačil.
Příbram: Haník, Kott, Havrlík, Hýský, Křesťan, Kriško – libero Bence. Bez střídání.

Stav série: 2:0. Další zápasy se hrají 8. a 9. dubna od 18 hodin v Příbrami.