Letos se zde koná už 54. ročník, který je rozdělen do dvou víkendů. O tom uplynulém se na kurty vydaly týmy v elitních kategoriích mužů, žen, dorostu a veteránů.

Mezi patnácti přihlášenými týmy v nejsledovanější kategorii mužů byli i hráči Vavexu Příbram. A dařilo se jim. Nakonec se totiž dostali až do nedělního finále, které vysílala Česká televize a na které se přijel podívat i prezident republiky Václav Klaus.

V boji o prvenství už ale Příbramští nestačili na družstvo českých krajánků působících v zahraničních ligách, kteří tradičně dostali od pořadatelů divokou kartu a hráli pod názvem Humři Perštejn.

Na cestě za druhým místem postupně přešel Vavex přes šest soupeřů.

V sobotu byla družstva rozdělena do tří pětičlenných skupin, z nichž postupovala dvě nejlepší. Vavex postoupil jako druhý, když prohrál pouze s Libercem, který skupinu vyhrál.

Výsledky ve skupině: Vavex – Dobřichovice 2:1, EGE Č. Budějovice 2:0, Liberec A 0:2, Ostrava 2:1.

V neděli se hrály dvě tříčlenné semifinálové skupiny, na finále mohl pomýšlet pouze vítěz.

Vavex dokázal porazit Brno i Jihostroj České Budějovice 2:0 a postoupil do finále. V něm podlehl týmu Humrů 0:2.

Konečné pořadí turnaje: 1. Humři Perštejn, 2. Vavex Příbram, 3. Dukla Liberec, 4. Jihostroj České Budějovice, 5. JMP Brno, 6. VK Karbo Benátky, 7. Volleyball.cz Kladno, 8. SKV Ústí n. Labem.

Vavex: Zdeněk Haník, Petr Havrlík, Petr Čížek, Tomáš Anděl, Vladislav Němeček,Pavel Starý, Jan Ulč, Filip Křesťan, Tomáš Hýský a Michal Kriško.

Tuto sobotu se hrají v Dřevěnici krajské a městské přebory mužů a krajské, městské a okresní přebory žen. V neděli pak turnaj skončí soutěží smíšených družstev (4 muži + 2 ženy) a volnou soutěží mužů.

Týmy se mohou přihlásit přímo v hrací den do 8 hodin ve sportovním areálu Sokola Dřevěnice.