Vavex – ČZU Praha
3:2 (–22, 22, –24, 27, 17)
Hosté se představili hned s několika cizinci ve své sestavě, v čele s francouzským univerzálem Thomasem Lamoisem. A byli domácím volejbalistům velice důstojným partnerem.
Vavex nastoupil v této sestavě: Haník, Čížek, Kriško, Anděl, Hýský, Havrlík a libero Němeček.
Už úvodní set Vavex prohrál, když nedokázal zachytit závěrečný únik hostů. Ve druhém dějství se karta obrátila a výhru o tři body si připsali Příbramáci.
Vyrovnané střetnutí pak pokračovalo a všechny zbývající sety se hrály až nad rámec tradičně potřebných bodů.
Pražané šli i podruhé v utkání do vedení a dokonce sahali po celkovém vítězství. Ale před bouřlivou kulisou se volejbalisté Vavexu znovu vzchopili. V nervydrásajícím závěru čtvrtého setu dokázali zvítězit 29:27 a vynutili si zkrácený tie–break.
Ani v poslední sadě zápasu si žádný ze soupeřů nedokázal vytvořit dostatečný náskok. Nakonec rozhodla až šestatřicátá rozehra, v níž Vavex odvrá〜til útok Pražanů a po více než dvou hodinách hry se mohl začít radovat z vítězství.
K dalšímu utkání jede Vavex v sobotu do Liberce, následující čtvrtek 25. října by pak měl na domácí palubovce přivítat v dohrávce Brno.