Každá série jednou končí. Léta tučná netrvají věčně. I vítězná šňůra volejbalistů Vavexu skončila.

Opava - Vavex 3:2

V prvních třech setech dohrávaného zápasu Extraligy se hrál v Opavě nadprůměrný volejbal. Nechybělo mnoho a hosté mohli jet domů vysmátí s vítězstvím 3:0. V závěru však nepochopitelně odpadli a odjeli poraženi.
Po únavné cestě a stále bez zraněného Čížka, nastoupili Příbramáci v klasické sestavě: libero Němeček, Haník, Havrlík, Kriško, Anděl, Hýský a Křesťan. Toho pravidelně střídal Boula. Do hry se takticky zapojil i Starý.
První dva sety měly téměř identický průběh. Až do koncovky byly zcela vyrovnané, ale v jejich závěru vyvinul Vavex zdrcující tlak, kterému domácí nedokázali odolat. Přitom mají personálně nabitý tým – nahrávače Malčíka, Rybníčka, Sukubu, Cerhu, Pivovarčího a libera Kyselu. Doplnily je zahraniční akvizice Szaboucz a bratři A. a V. Milevové.
Opavští hráli třetí set na hranici rizika, doslova vabank. Dostali se až ke čtyřem setbolům 24:20. V této kritické situaci předvedl Vavex směs účinné obranné hry a produktivního protiútoku. Postupně odmazal tři setboly a i při posledním šel do protiútoku, jehož neúspěch se měřil na milimetry. Kdo ví, jak by set a celé utkání dopadlo, kdyby byla tato rozehra úspěšná…
Opavské jejich úspěch evidentně povzbudil. Jejich převaha narůstala jak váhové přírůstky dobře krmeného pašíka. Nepředstavitelně solili své podání, čímž vytvářeli chaos v jinak dobře organizovaném postavení hostů. Vše jim vycházelo. Člověk znalý volejbalu si říkal, že jim to nemůže vydržet věčně. Vydrželo.

Vavex - Kladno 3:1

Fanoušek příbramského volejbalového týmu si i po desátém kole užívá pohled na tabulku nejvyšší české soutěže. Vavex před celým národem ukázal svou letošní formu a po vítězství nad Kladnem je opět nejlepší v republice.
Za dalším domácím vítězstvím hnalo Vavex plné hlediště. A to i přesto, že venku bylo počasí, v němž by ani psa nevyhnal a zápas dávala přímým přenosem Česká televize.
Od začátku předváděla obě družstva nadstandardní volejbal. Vavex trvale vedl. Jeho převahu podpořil blok Hýského a Anděla, který přidal eso. Útok táhli Anděl, Havrlík a Kriško, nedařilo se naopak Křesťanovi.
Nejvíce Vavex vedl o čtyři body – 16:12 a 20:16. Potom však dali hosté eso, nervózní domácí útočili do autu a vedení se ztenčilo na 21:20. Naštěstí další chybu už Příbramští neudělali. Při svém příjmu vždy bodovali, a to stačilo na nejtěsnější vítězství.
Ve druhém setu hráli domácí ještě lépe. Útočili dvaadvacetkrát, z toho šestnáctkrát bodovali, pětkrát se pokračovalo ve hře a pouze v jediném případě byl útok chybný.
Domácí své vedení stále zvyšovali až na 24:19. Ani pět setbolů však nemuselo stačit. Hosté otočili a na podání přišel obávaný slovenský reprezentant Braňo Skladaný. Dal dvě neskutečné rány a snížil na 24:22. I další podání připomínalo úder blesku. Hromosvodem se stal Hýský. Jeho neurovnaný příjem jakž takž vylepšil nahrávač Haník, který dal důvěru Andělovi. Ten balon položil za bloky a Vavex vedl 2:0.
Hosté se pokusili o obrat stylem buď a nebo. Zvláště Skladaný, Böhm a střídající Bencz příbramským hráčům zle zatápěli. Nepomohlo ani střídání Starého za Havrlíka a Bouly za Křesťana. Kladenští se rozjeli. Za stavu 6:12 přišel poslední pokus domácích o zvrat. Morálka jim nechyběla, bojovali a přiblížili se na nadějných 10:12. Byl to však jen záchvěv. Hosté přehodili zoubky na svém převodníku, dojet se nenechali, soupeři jen zamávali. Záměrně téměř vynechali libera Němečka a své projektily začali sypat do Křesťana, kterého vystrnadili ze hřiště a do Hýského, kterého viditelně rozladili. Do hry domácích se začala vkrádat nervozita až bezradnost. Závěr setu prohráli 6:13.
Všichni si vzpomněli na sobotní zápas v Opavě, kde Vavex ztratil vedení 2:0 na sety.
Čtvrtý set nabídl podívanou, která zcela zastínila počínání krotitele, který strká hlavu do otevřené tlamy krvelačné šelmy. Zpočátku tomu nic nenasvědčovalo. Domácí se překvapivě srovnali se soupeřovým podáním, do hry se více zapojil bezchybný Němeček, hra v poli byla excelentní.
Při prvním podání Bouly byl na ukazateli stav 16:10, po snížení hostů ještě 18:13. Vše se zdálo růžové. Kladenští však šli tvrdě za vyrovnáním. Snížili na 20:19. Dál šel stav na 22:19, 22:21, 24:22. Dva mečboly. Nevyužity, přestože Kriško smečoval bez bloku – 25:24.
Ke čtvrtému setbolu se postavil Anděl. V utkání již jedno eso dal, ale také čtyři podání pokazil. Staré volejbalové pořekadlo tvrdí, že mistři končí ranou. Tomáš jej poslechl. Dal eso a rozhodl utkání.
Hráči i diváci byli v euforii, jak indiáni, kteří právě ulovili tučného bizona.
V dalším kole jede Vavex na palubovku Zlína, jeho pronásledovatelé Liberec a České Budějovice se střetnou na jihu Čech.