Zlín potřebuje vítězství jak atomový reaktor vsázku jaderného paliva. Pro jejich zisk už vyměnil trenéra, když za tradičního „odchovance“ baťova města přišel světoběžník Třešňák.
Na orientaci velmi obtížná hala se pro hosty z Příbrami stala téměř peklem, očistcem v ní prošli určitě.

Zlín - Vavex 3:2 (17, -22, -23, 21, 14)

Do prvního setu nastoupili hosté v obvyklé sestavě, ale vůbec se jim nedařilo. Anděla a posléze Křesťana tak nahradil Boula, Havrlíka Starý, dále nastoupil Hýský, Kriško, Haník a libero Němeček.
Domácí začali nesmírně bojovně. Jejich bodová kořist byla výrazně tučnější než zisky hostů a set bez nejmenších problémů dotáhli do vítězného konce.
Dále jim to ovšem nevydrželo. Vavex začal produkovat svou hru založenou především na obraně a úspěšném protiútoku. Zlepšil příjem podání a v koncovkách jak druhého, tak třetího setu byl důraznější.
Ve čtvrtém setu nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí našli sílu na zvrat. V jeho polovině vedli Příbramští o dva body a po dalším úspěchu to mělo být o tři.
Do hry však vstoupil nový fenomén. Píšťalka hlavního arbitra. Divák nepotřeboval absolutní sluch ladiče pián, aby pochopil, že vydává disharmonické tóny poškozeného flašinetu.
Míč byl darován domácím a vzápětí další dva. Na hřišti propukly výrazné emoce a ty většinou nesvědčí poškozeným, kteří se často s utrpěnou křivdou nedokáží vyrovnat.
S obavami a s očekáváním toho nejhoršího nastupovali borci Vavexu k rozhodujícímu pátému setu. V něm drželi s rozjetou Fatrou krok. V závěru se čekalo na to, kdo udělá chybu. Domácí vždy při svém příjmu udělali bod a vedli, Vavex vždy hravě vyrovnal. Bylo tomu tak i při prvním mečbolu 14:13. Přišel druhý na 15:14. Domácí podali opatrné plachtící podání, na starost si jej vzal libero Němeček a jak je v podobné situaci obvyklé, přijal jej horem. Vzápětí se ovšem ozvala píšťalka rozhodčího, který vzal závěr utkání na sebe. V rozporu s logikou, pravidly i s lidskou slušností vítězství domácím doslova daroval. Přitom se již několik let první úder neposuzuje jako nečistý. Navíc Němečkovo odbití míče čisté bylo.
K dalšímu utkání nastoupí Vavex až 6. prosince doma proti Českým Budějovicím.