Volejbalisté vzhlížejí k přestávce

Brno/ Z kalicha hořkosti pijí volejbalisté Vavexu jeden doušek za druhým. Po domácí prohře 0:3 s Českými Budějovicemi odjeli se stejnou prohrou i z Brna.

9.12.2007

Volejbalisté Vavexu Příbram podruhé v řadě prohráli 0:3. Tentokrát v Brně.Foto: Deník/Vlastimil Dudáček

Po skvělém začátku soutěže se Příbramští propadli v tabulce již na páté místo. Jistou omluvou jim budiž skutečnost, že jejich zdravotní způsobilost se blíží k nule.

Největší opora Hýský je dlouhodobě mimo a z těch, kteří k utkání nastupují, je pět ve stavu, kdy by měli spíše ležet nebo rehabilitovat.

Brno – Vavex
3:0 (13, 23, 18)

V Brně se ustavila základní sestava Haník, Čížek, Starý, Anděl, Křesťan, Havrlík a libero Němeček. Střídali Kriško a Parkán.

Domácí, nažhavení svým vítězstvím v Liberci, kde domácího favorita deklasovali 3:0 na sety, hráli po celý zápas velmi dobře. Soustředěně a bez chyb.
Zato hosté snad v prvním setu vyhlásili soutěž ve smečování do autu. Všem se moc dařilo. Kupili své chyby, jak pilní mravenečci svá obydlí z jehličí. Vedlo to k porážce v setu, okořeněné propastným rozdílem v uhraných míčích.

Ve druhém setu se již bylo na co dívat. Borci Vavexu kladli svému soupeři houževnatý odpor. Tuhý, jak kůže přestárlého bizona. Stále odvraceli jeho pokusy o rozhodnutí. Naopak sami nedokázali využít nabízené možnosti ke zvratu.

A jak už to ve volejbale bývá, rozhodla jediná chyba v závěru setu a té se dopustili Příbramští.

Stejný průběh měl i set třetí. Ale pouze do stavu 15:15. Potom se hosté definitivně zlomili a jak zápas začali, tak jej také skončili. Velmi neúspěšně.
Blíží se vánoční přestávka. To bude ten pravý čas pro uzdravení hráčů a konzolidaci družstva. Před tím však Vavex čekají ještě dva zápasy. Alespoň jediné vítězství by mělo velikou cenu.

V sobotu 15. prosince od 17 hodin hostuje v Příbrami DHL Ostrava. Tento pokus by bylo vhodné využít. Přijďte fandit.

Češi bojovali jako lvi. Kanadu porazili 3:2 po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Čeští hokejisté v druhém zápase olympijského turnaje porazili Kanadu 3:2 po samostatných nájezdech. Národní tým předvedl mnohem lepší výkon než proti Koreji a rázně vykročil do čtvrtfinále.

Ledecká je zlatá! Na OH šokovala vítězstvím v super-G. Na lyžích

/FOTOGALERIE/ Ester Ledecká šokovala na olympijských hrách vítězstvím v superobřím slalomu. Vyhrála o setinu sekundy před obhájkyní zlata Rakušankou Annou Veithovou. Vítězství české reprezentantky je bezesporu největším překvapením právě probíhajících her.