Příbram - Opava 1:3 (-22, 22, -15, -18)

Bez zraněného Hýského, potrestaného Haníka a Anděla, jehož invence se někam zatoulala a nikdo ji nedokáže najít. Místo libera zaujal nově příchozí Matuška, naopak Němeček, který byl na místo libera angažován, se přesunul na smeč.

Útočili i nevyzpytatelný Křesťan, který svou útočnou úspěšnost zvedl alespoň na 47 procent a Čížek (33 %).

Nejlépe útočícím hráčem tak byl proti Opavě nahrávač Ulč – z pěti pokusů čtyři realizoval.

Ani středovým hráčům Havrlíkovi, Starému a střídajícímu Kriškovi se příliš nedařilo. Střídali ještě Parkán a Anděl.

Tato sestava má daleko k výkonu ze začátku soutěže, kdy příbramské věže byly postrachem všech soupeřů. Svědčí o tom i několik statistických údajů, ze kterých se vymiká činnost na bloku, kterou domácí prohráli v poměru 2:15, esa 2:2, pokažená podání 10:14, úspěšnost směčařská 42 %, přijímačská vysokých 59,2 %.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Vedli 5:10 a 13:18. Tuto jejich dominanci téměř utnul svým podáním Kriško, který dal tři body, snížil na 19:20. Škoda, že další jeho podání těsně minulo koncovou čáru. Domácí pak měli ještě další příležitost k vyrovnání za stavu 20:21, ale Křešťan ji nezvládl, stejně jako následující, kdy hosté jeho útok zpracovali v poli a razantním protiútokem získali první set.

Druhá část byla pro domácí příznivější. Prohrávali sice 2:5, ale potom přišly jejich nejlepší chvíle v zápase. Úpornou a soustředěnou hrou se dostali do vedení 15:10 a nenchali se vyvést z konceptu ani stavem 16:15. Naopak sami za stavu 20:19 získali rozhodující vedení a vyrovnali na 1:1.

I ve třetím setu začali borci Vavexu dobře. Vedli 5:3 a ještě za stavu 7:6 měli skvělou příležitost k získání dalšího bodu. Nevyužili ji a začala hojná a zdánlivě nekončící série chyb. Křesťan z pole nahrál míč divákům, Čížek třikrát v řadě do stajného bloku, další technická chyba, Havrlík do sítě…
Hosté vůbec nemuseli zvládat většinu herních činností.

Stačilo blokovat a čekat na chybu soupeře. A ten je dodával jak na zlatém podnose. Desetibodové manko hovoří za vše.

Začátek čtvrtého, posledního setu ukázal, že herní krize je tak hluboká, že dna nedohlédneš, ani ozvěny neuslyšíš. Stav 0:7 předznamenal celý jeho vývoj. Nejtěsnější rozdíl byl 14:18. Hosté si vítězství s přehledem pohlídali.