Příbram - ČZU Praha 3:1 (15, 22, -23, 21)

Příbramští volejbalisté šli za prvním letošním vítězstvím sebevědomě. V prvním setu dovolili hostům jen patnáct bodů a s chutí vkročili i do druhé sady.

Jenomže v ní už se Pražané vzchopili a byli Kocourům zdatným soupeřem. Nakonec ale v koncovce podlehli.

I třetí set dlouho dával fanouškům Příbrami naději na rychlý návrat do jejich domovů. Vavex vedl 17:11, ale v závěru zkolaboval. Pražané, burcováni bývalým nahrávačem Příbrami Víťou Rosenbaumem, se zvedli, zachytili několik míčů v poli, dařilo se jim končit dlouhé výměny a snížili stav zápasu na 2:1.

Poslední set byl vyrovnaný a žádný z týmů se nedostal do výraznějšího trháku. Až v úplném závěru za stavu 21:21 rozhodčí nepřesným výrokem posadili domácí na koně, a ti pak šňůrou dalších tří bodů zápas ukončili.

Příbramští volejbalisté se tak po čtyřech letech půstu opět přiblížili účasti v prestižním play off.

Rozhodčí: Rychlík, Krsek. Diváci: 667.

Příbram: Haník, Křesťan, Havrlík, Salon, Burrow, Kriško – libero Bence. Střídali: Pekárek, Štrup, Čížek.
Praha: Rosenbaum, Tóth, Sedlář, Bunford, Prynta, Golštajn – libero Pfeffer. Střídali: Koubek, Pražák, Zita, Zapletal, Záveský.

12. SCM ČVS 18 0 1810:54 17

Po odehrání 22 kol postoupí osm nejlepších do play off, kde nastoupí 1 - 8, 2 - 7, atd. Týmy z 9. až 11. místa budou hrát mezi sebou o jedno sestupové místo, přičemž body dosažené v sezoně si vezmou s sebou. Tým SCM ČVS už v nadstavbě hrát nebude.