Vavex Příbram – Kladno 1:3 (25, –23, –38, –21)

Rozhodčí: Krsek, Krtička. Čas: 114 minut.

Příbram: Havrlík, Křesťan, Burrow, Haník, Salon, Kriško, libero Bence – Čížek, Hýský, Štrup.

Böhm, Fokt, Skladaný, Linz, Svoboda, Sobotka, libero Minařík – Diviš, Šrámek.

Celý zápas se vyznačoval množstvím chyb při podání a dlouhými výměnami. Derby dvou Středočechů se muselo líbit.

V prvním setu se Kladenští utrhli hned v úvodu, když šňůrou pěti bodů utekli na 11:7. Domácí Kocouři však trpělivě snižovali a do koncovky se šlo za vyrovnaných 19:19. Závěr pak Příbram zvládla lépe, vyhrála 27:25 a v utkání se ujala vedení.

I po první změně stran se pokračovalo v bitvě se vším všudy. Hráči se nešetřili, podání létala těsně nad sítí a často do ní. Když už se míč dostal na druhou stranu, většinou se diváci dočkali parádních zákroků v poli na obou stranách. Tentokrát šli do vedení Příbramští. Ani oni však čtyřbodový náskok neudrželi a v koncovce prohráli 23:25.

První dva sety byly jen slabým odvarem toho, co přišlo v setu třetím. Kladno po druhém technickém tajmu navýšilo své vedení až na 19:14, ale Příbram vyrovnala na 19:19. A pak se se svým soupeřem přetahovala až do neuvěřitelného čtyřicátého bodu! První měli setbol hosté, ale domácí otočili a čtyřikrát sami útočili na vítězství. Pak ale Linz esem převážil výhodu jednoho bodu navíc na stranu Kladna, které pak osmý setbol využilo.

V závěrečné sadě pak touha po prvním místu průběžné tabulky převážila nad snahou o skalp zkušeného soupeře a Kladno po 114 minutách dovedlo zápas k výhře 3:1.