SKV Ústí– Vavex Příbram 3:0 (21, 27, 13)

Čas: 86minut. Diváci: 500.

Ústí: Bican, Moník, Trýzna, Bezděka, Salon, Repák, Kopáček (libero)– Smrčina

Příbram: Haník, Křesťan, Němeček, Čížek, Havrlík, Starý, Matuška (libero)– Anděl, Parkán, Kriško.

Domácí po vítězství v Liberci prokázali i na své palubovce své současné schopnosti. Hosté se pokoušeli jeho aktivní hru přibrzdit, ale zůstalo jen u pokusů.

Vavex se drží se základní sestavou tak zvané přijímačské varianty – přijímají smečaři Čížek, Němeček a libero Matuška. Na bloku Havrlík a Starý, univerzál Křesťan, nahrával Haník, kterému vypršel dvouzápasový trest za červenou kartu. Střídali Kriško,, Anděl a na hřišti se objevil i nejmladší, ale postavou nejvyšší z rodu Pekárků, Roman.

První set byl vyrovnaný do stavu 6:6. Pak domácí odskočili na 10:6. Přesnou a bezchybnou hrou si vedení udrželi až do konce setu. Vavex v této fázi zdařile kontroval, ale poměrně řídké příležitosti ke snížení náskoku nedokázal zrealizovat.

Druhý set byl dramatický, plný zvratů. Vavex hrál asi nejlepší part za poslední měsíc. Obě družstva se střídala v těsném vedení, ale žádné z nich nedokázalo soupeře výrazně přehrát. K setbolu se dostali jako první domácí za stavu 24:23. Vavex nepřipustil jeho proměnění a sám kontroval prvním svým setbolem – 24:25. Jenže totéž předvedli vzápětí domácí a opět podávali na vítězství v setu. Vavex otočil na 26:27. Od zisku setu byli o slepičí krok, ale tím zápas skončil. Hrdý příbramský hymnus nahradila omšelá odrhovačka o chybách, strachu a herním krachu. Domácí se dostali ke svému třetímu setbolu, proměnili jej a dále jim již v cestě za vítězstvím nic nestálo.

V posledním setu udeřilo Ústí hned na počátku, kdy šlo do luxusního vedení 12:2. Set i utkání se pak již jen dohrál.

Další výsledky: Č. Budějovice - Ostrava 3:1, Opava - Brno 3:2, Zlín - Praha 1:3. Kladno - Liberec se hraje v pondělí.