V pátek 13. listopadu se ve sportovní hale Aquaparku v Příbrami pod záštitou starosty Řiháka poprvé uskutečnil Galavečer bojových sportů. Jeho organizace se ujal klub KBC Příbram, v čele s Renátou Veseckou a Janem Kotrčem.

Příbramští boxeři patří už dlouhá léta mezi absolutní českou i Evropskou špičku. Nasbírali nespočet titulů mistrů republiky a nechybí ani zlaté medaile z mistrovství Evropy i světa. Bohužel, jejich výkony nebyly nikdy výrazněji prezentovány, a tak zůstávali v pozadí mediálně silnějších sportů.

Premiérové představení příbramských borců na domácí půdě si nechtěl nikdo nechat ujít a do haly se nakonec vměstnalo téměř osm stovek diváků. Ti si celý večer dosyta užili.

Domácí totiž válcovali jednoho soupeře za druhým. "Kluci se na večer hodně těší, ještě nikdy jsem je neviděl na trénincích tolik pracovat a dřít, jako poslední tři týdny. Zároveň je však vidět i nervozita z domácího prostředí," říkal před galavečerem trenér Viktor Vasilišin.

Poražen nakonec odešelpouze Jakub Kňaze a remízou skončilo poslední utkání, v němž boxoval Daniel Jerling.

Ruslan Šachaldaev, Jura Vasilišin, Michal Frček, Tereza Loužilová, Josef Veselý i František Šimek zvítězili.

Kromě boxerských a kickboxerských klání diváci shlédli i vystoupení skupiny LsD Dancers Sportklubu Oxygen, exhibici Mr. Universe Petra Vaniše a dvě vložená utkání žáků.

Během večera byl také předán dar Dětské odborné léčebně Bukovany z prodaných vstupenek.

(připravujeme vizitky boxerů)