V pondělí 28. března přišel besedovat s žáky Základní školy v Březnici, kam sám také chodil. Jiří Veselý trpělivě odpovídal na všechny dotazy a prezentoval své dosavadní úspěchy.

Juniorský vítěz dvouhry a čtyřhry z letošního Australian Open nejdříve pomocí dataprojektoru ukázal několik momentek ze svého dosavadního tenisového života a poté se vrhnul na dotazy zvědavých žáčků. Kromě klasických dotazů jako: „Kdy jste vyhrál první pohár? Jaké je to zvítězit?“, se dostalo i na detailnější otázky: „ S jakou tenisovou raketou hrajte? Jaký povrch vám nejvíce vyhovuje“? Rodák z Březnice působil velmi příjemným dojmem a snažil se žáčkům radit a nabádat je k píli a tvrdé práci.

Veselý má za sebou i přes svůj mladý věk již mnoho úspěchů. Stal se olympijským vítězem v juniorské kategorii, vyhrál přes sto turnajů, kouknul se s raketou a tenisovým míčkem do třiceti sedmi zemí světa a čerstvě je také seniorským reprezentantem v Davis Cupu. Tenis je jeho životem a má jasný cíl - post světové jedničky.

V Březnici má rodina Jiřího Veselého vybudované tenisové centrum Vitality, kde je několik kurtů a dokonce dvě krytá hřiště. Také zde se zrodila tenisová hvězda. A kdo ví, třeba zde také už roste nová.