Vedení Vavexu Příbram se rozhodlo rázně zasáhnout do složení dosavadního extraligového týmu mužů. Po dlouhodobě neuspokojivých výsledcích dokonce sáhlo ke změně na nejdůležitějším postu. "Trenér Vojík se v pondělí oficiálně rozloučil s hráči. Z důvodu neuspokojivých výsledků jsme se domluvili na ukončení spolupráce," prozradil nám manažer extraligového týmu Příbrami Miroslav Peterka.

Na odchodu se s Vojíkem domluvili prakticky hned po skončení základní části letošního ročníku Extraligy, ale veřejnosti vše tajili právě až do oficiálního sezení s hráči. "Nebylo by fér vůči hráčům ani vůči trenérovi, kdyby se o podobné věci dozvěděli z novin," vysvětlil Peterka.

Extraligovou příbramskou kabinu spolu s trenérem opustili i Ulč a Matuška. "Na post místo Ulče počítáme pro příští sezonu s naším odchovancem Romanem Pekárkem a Matuška přišel vlastně jen na výpomoc v době, kdy jsme měli hodně zraněných hráčů," řekl Peterka alespoň jedny z důvodů, proč nedošlo u jmenovaných hráčů k dohodě na další sezonu.

Další odchody zatím z tábora posledního týmu letošního ročníku Extraligy hlášeny nejsou. "Zůstávají Anděl, Hýský, Havrlík, Haník, Křesťan i Kriško. Budeme jednat s Němečkem a Starým. Ale nejdůležitějším úkolem bude sehnat nového trenéra," vyjmenoval manažer příbramského týmu Miroslav Peterka.

Kolotoč jednání ohledně příchodů či odchodů se roztočí naplno až po skončení play-off. Nicméně určitě tipy už vedení Vavexu samozřejmě má. "Hledáme trenéra, který by si poradil se složitými povahami našich hráčů. Nabízí se nám několik možností, ale nemůžeme si dovolit vybrat špatně," ví Peterka.

Mužstvo Vavexu nyní bude trénovat společně s juniorkou pod vedením Romana Ostrýže.