Šestadvacetiletý Jakub Salon přichází do Příbrami z Ústí nad Labems vizitkou druhého nejvíce bodujícího hráče Extraligy v ročníku 2007/08. Až za ním skončili například budějovický Motys nebo brněnský Barbierik.

"Slibujeme si od něj výrazné posílení našeho útoku, který jsme ne vždy měli ideální," pochvaluje si dotažení přestupu manažer Vavexu Příbram Miroslav Peterka.

O ústeckém univerzálovi se ve volejbalovém zákulisí hovořilo jako o nové posile španělské Zaragozy. Právě proto se zpozdil ijeho příchod do Příbrami. "Říkalo se, že je ve Španělsku, tak o něj kluby přestaly usilovat. Nám se však podařilo zjistit, že tato informace není pravdivá a Jakuba jsme oslovili," prozradil zkušený tah Peterka.

Nakonec se Salonovi na stole objevily tři nabídky na další působení. Kromě Příbrami o jeho služby stála Opava a také jeden tým z Německa. "Jsme rádi, že se rozhodl pro Vavex. S jeho příchodem se naskýtá řada alternativ pro naší sestavu," předpovídá manažer Příbrami.

Ten také potvrdil, že tým ještě usiluje o získání jednoho přijímajícího smečaře.

Volejbalisté Vavexu Příbram mají nyní dovolenou, ale cestují po turnajích antukové ligy. První společný trénink na novou sezonu budou mít 30. července. O víkendu 2. a 3. srpna sepak zúčastní turnaje v Dřevěnicích a od 29. do 31. srpna budou pořádat mezinárodní turnaj O pohárGigasportu.