Ostravu jsem si přál a celkem si na ní věřím. Teď se jen modlím, aby všichni aktéři zůstali zdraví. To je velmi důležité, protože v plné sestavě jsme schopní v Ostravě vyhrát minimálně jeden zápas. A v Příbrami to Ostrava bude mít hodně těžké. Proč?

Za prvé: bubeníci z Marimby odvedou svou skvělou práci, za druhé: ne nadarmo se říká, že v Příbrami máme skvělé fanoušky, kteří nejen rozumí volejbalu, ale jsou schopní svými hlasivkami přivést své hráče do volejbalového transu a za třetí: vedení klubu panové Velát a Peterka slíbili divákům pro první kolo play off překvapení.

Zkrátka "Ostravaci", my vám tady připravíme volejbalové peklo! Zvu všechny volejbalové fajnšmekry nejen z Příbrami a blízkého okolí, ale i z Rožmitálu, Komárova, Hořovic, Rakovníka, Dobříše, Sedlčan, Březnice. Několik skalních fanoušků s námi dokonce jede i do jámy lvové do Ostravy.

Play off, 1. kolo

12.3. od 17 Ostrava - Příbram
13.3. od 17 Ostrava - Příbram

19.3. od 18 Příbram - Ostrava
20.3. od 18 Příbram - Ostrava

23.3. od 17 Ostrava - Příbram

Ostrava je mistr republiky zesezony 2005/06, vicemistr 2007/08 a bronzový tým Extraligy sezony 2008/09.

Letošní vzájemné zápasy: Ostrava - Příbram 3:1,Příbram - Ostrava 3:2, Ostrava - Příbram3:2.

Dále bych chtěl zmínit, že juniorky Baníku Příbram ve své první sezóně v první lize tuto soutěž vyhrály a budou hrát o postup do nejvyšší soutěže extraligy juniorek. Chválím trenéry Jana Prokopa a Petra Ročňáka za úspěšné vedení děvčat. Největší podíl na této cestě mají Karolína Prokopová, Tereza Veselá, Verča Wolfová, Bára Hartmanová, Markéta Černá, Markéta Štufková, Eliška Hipčová, Daniela Malá, Kačka Hrubá, Irena Hrubá, Markéta Stehlíková, Danča Rusová, Jolana Prokopová a Kateřina Ostrýžová. Poslední dvě ještě hrají extraligu kadetek za Slávii Praha. Děvčata držím vám palce!

Junioři letos v dlouhodobé části extraligy skončili třetí. V podstatě celou základní část hráli bez pěti reprezentantů. Oporou byli Prajzler, Kott, Veselý, Blecha, Matys a Turský. V součastné době jsou po prvním kole play off, kde vyřadili družstvo Vysočiny 3:1 na zápasy. Ve Velkém Meziříčí příbramští mladíci prohráli 2:3, přestože vedli 2:0. Druhý den pak vyhráli 3:2, když prohrávali 0:2. V Příbrami před vynikajícím publikem vyhráli 3:0 a 3:1, i přesto, že v sobotu někteří dělali přijímací testy na VŠ a ze soboty na neděli měli maturitní ples.

Takže junioři jsou mezi čtyřmi nejlepšími týmy v České republice. Doufám, že si kluci sáhnou na medaili.

Na počátku tohoto roku byla reprezentační družstva ČR kadetů a juniorek na turnaji v Belgii, kde byli vyhlášeni jako nejlepší hráči turnaje Andrea Kossányiová a Jindřich Kuchař - oba odchovanci volejbalové školy při 1. ZŠ Příbram. Tohoto turnaje se ještě z Příbrami zúčastnili Vinohradský a Švagr.

Vobejda, Kotek, Štefan, Sobek Tomáš a Jakub se od čtvrtka 11. března připravují na kvalifikaci na Mistrovství Evropy juniorů, které se v dubnu koná v Maďarsku.

ROMAN OSTRÝŽ