Tým prošel několika změnami, shrnul byste odchody a příchody?
Odešel Zdeněk Haník do Ostravy, Tomáš Hýský do Dukly Liberec a Jakub Sobek do Benátek. Přišli Zdeněk Málek z Velkého Meziříčí, Vojta Zach se vrátil z Francie a Dan Rosenbaum se vrátil na extraligovou palubovku.

Co je hlavní náplní tréninků?
Od 2. srpna jsme začali ordinovat atletickou přípravu, proloženou posilovnou. Trénovali jsme dvakrát denně, ráno posilovna, navečír atletika. Takto to pokračovalo celkem tři týdny. Ale občas jsme klukům půjčili na pomazlení i volejbalový míč. Např., když pořádali turnaj na plážových kurtech, který vyhráli Šimeček s Čížou. Poslední týden v srpnu se již chlapci mazlili s míčem víc a častěji, hlavně jsme se zaměřili na pole.

Jak vypadá příprava výsledkově?
Úvodní turnaj v Dřevěnicích, kde jsme postavili dva týmy, skončil neslavně, když jsme si to rozdali o poslední místo. Z turnaje jsem odjel s prodlouženým ksichtem a v duchu si říkal, nic se neděje, jsme na začátku. Minulý týden jsme hráli v Odolce zápas na pět setů a všechny jsme vyhráli. A ve čtvrtek byl turnaj v Havlíčkově Brodě, kde jsme porazili Bratislavu i Brno 3:2 a získali první místo.

Prý bude nové bodování?
Za 3:0 a 3:1 vítěz dostane 3 body, poražený 0. Za 3:2 dostane vítěz 2 a poražený 1 bod.