Volejbalisté dostávají míč jen na pomazlení

Příbram – Volejbalisté Příbrami jsou v plné přípravě na novou extraligovou sezonu, která jim začne 7. října domácím zápasem s Ústím. O tom, co je v klubu nového a jakých výsledků volejbalisté dosahují v zápasech a turnajích, jsme si povídali s trenérem Romanem Ostrýžem.

15.9.2010

Volejbalisté Příbrami po turnaji v Havlíčkově Brodě, kde vybojovali první místo a krásný pohár.Foto: VO Příbram

Tým prošel několika změnami, shrnul byste odchody a příchody?
Odešel Zdeněk Haník do Ostravy, Tomáš Hýský do Dukly Liberec a Jakub Sobek do Benátek. Přišli Zdeněk Málek z Velkého Meziříčí, Vojta Zach se vrátil z Francie a Dan Rosenbaum se vrátil na extraligovou palubovku.

Co je hlavní náplní tréninků?
Od 2. srpna jsme začali ordinovat atletickou přípravu, proloženou posilovnou. Trénovali jsme dvakrát denně, ráno posilovna, navečír atletika. Takto to pokračovalo celkem tři týdny. Ale občas jsme klukům půjčili na pomazlení i volejbalový míč. Např., když pořádali turnaj na plážových kurtech, který vyhráli Šimeček s Čížou. Poslední týden v srpnu se již chlapci mazlili s míčem víc a častěji, hlavně jsme se zaměřili na pole.

Jak vypadá příprava výsledkově?
Úvodní turnaj v Dřevěnicích, kde jsme postavili dva týmy, skončil neslavně, když jsme si to rozdali o poslední místo. Z turnaje jsem odjel s prodlouženým ksichtem a v duchu si říkal, nic se neděje, jsme na začátku. Minulý týden jsme hráli v Odolce zápas na pět setů a všechny jsme vyhráli. A ve čtvrtek byl turnaj v Havlíčkově Brodě, kde jsme porazili Bratislavu i Brno 3:2 a získali první místo.

Prý bude nové bodování?
Za 3:0 a 3:1 vítěz dostane 3 body, poražený 0. Za 3:2 dostane vítěz 2 a poražený 1 bod.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

KRÁTCE: Zámek Dobříš uzavře expozice

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

Musel na rychlo změnit plány, přesto Jan Tománek v závodu ve Švýcarsku zazářil

Svatý Mořic – Jan Tománek se zúčastnil závodu VISMA Ski Classics La Diagonela, v rámci kterého absolvoval třicetikilometrový závod La Pachifica. Svůj souboj s náročnou tratí dokončil ve výborném čase 2:41.12 hodiny jako jediný handicapovaný závodník na sledgi.

Úspěch! Martin Macík si z Dakaru odváží páté místo

Sedlčany – Závodníci sedlčanského týmu Big Shock Racing dosáhli v letošním extrémně náročném ročníku Rallye Dakar na výborná umístění. Posádka kamionu Martin Macík, František Tomášek, Jan Mrkva vybojovala pátou pozici, motorkář Jan Brabec obsadil konečné 39. místo. Postarali se tak o nejlepší české výsledky ve svých kategoriích.