Zprávu o trenérské rošádě vypustil do světa manažer českobudějovického Jihostroje Zdeněk Scheichl, když oznámil konec spolupráce s jejich dosavadním koučem Petrem Bromem a zmínil jméno jeho nástupce. Vedení příbramských Kocourů tuto informaci o chvíli později potvrdilo.

"Ano, je to pravda. O odchodu trenéra Svobody do Českých Budějovic víme už nějaký den. Minulý týden jsme to oznámili i hráčům," prozradil manažer příbramského volejbalového klubu Miroslav Peterka. Jméno nového trenéra však zatím tají. Samozřejmě se nabízí výměna s Českými Budějovicemi. Bez potvrzení z vedení Kocourů však lze o příchodu PetraBroma do Příbramijen spekulovat."V tuto chvíli mámedvě jména. Zatím bych ale o nich nechtěl mluvit," říká Peterka.

Už za pár dní tedy ještě stále příbramský trenér Jan Svoboda povede své svěřencev hodnědůležitém souboji právěproti budoucímu zaměstnavateli. Příbramští Kocouři totiž vyzvouJihostroj v boji o postup do fináleExtraligy.

Jan Svoboda je u příbramského týmu třetí sezonu a pokaždé jej dokázal dovést do play off. Hned při svém prvním roce ukončil pětileté čekání fanoušků na účast ve vyřazovacích bojích a se svými svěřenci se urputně rval ve čtvrtfinále s Českými Budějovicemi, které nakonec prohráli 2:3 na zápasy. Lonidovedl tým až k zisku čtvrtého místaa i letos čeká Kocouryminimálně boj o bronzové medaile.