Oba týmy si byly vědomy svého postavení v tabulce a podle toho to také na palubovce vypadalo. Pokud chtěla Příbram přeskočit v tabulce lídra VK Rakovník A, musela oba duely bezpodmínečně vyhrát.

Domácí hráčky měly navrch díky výškové převaze na smeči i na bloku a hrály dobře i kombinačně. Rakovník našel zbraň v kvalitní a přesné rozehrávce v poli.

Příbram – VK Rakovník
3:2 (– 23, 21, 17, –17, 8)

V prvním setu vedli hosté díky své obětavé hře už 10:2, ale Příbramačky začaly dotahovat. Nakonec to nestihly a prohrály 23:25.

Ve druhém a třetím setu zlepšila příbramská děvčata přihrávky a nedarovala Rakovnickým tolik laciných bodů po nepřesných smečích. Výsledkem byla výhra druhého a třetího setu drtivým rozdílem 25:11 a 25:17.

Zdálo se být rozhodnuto, ale Rakovničanky opět ukázaly týmového ducha. Obětavost jim přinesla odměnu v podobě vítězství 25:17. Ve zkráceném setu ale Příbram brzy bodově odskočila a zaslouženě si došla pro celkovou výhru.

Příbram – Rakovník
2:3 (19, –19, 17, –21, –13)

Odpolední zápas byl téměř stejný jako ten dopolední. První set vyhrál domácí tým 25:19, ale ve druhé sadě se stejným poměrem radovaly ženy Rakovníka.

Ve třetím setu hostující hráčky zaspaly nástup a náskok příbramského celku už pak nedokázaly stáhnout.

Domácím v tu chvíli stačilo vyhrát jediný set, aby se dostali do čela tabulky.

Lídr se však nevzdal. Čtvrtý set dovedl k výhře 25:21 a o podzimním půlmistru tak rozhodoval zkrácený set.

V něm se Příbramačky nevyvarovaly nepřesností a v dramatické koncovce podlehly nejtěsnějším rozdílem.