Za dvacetiletou existenci školního volejbalového klubu v Příbrami neměly dívčí složky takový úspěch. Cesta k vítězství žákyň 1. ZŠ vedla přes kvalifikaci do poháru a pak následovala vítězství na turnajích v Plzni, Budějovicích, v Příbrami (zde dokonce všech sedm zápasů vyhrály).

V Přerově se o uplynulém víkendu hrál poslední turnaj, na kterém skončily na druhém místě. Holky v sobotu porazily Plzeň 2:0, Olomouc 2:0, Bílovec 2:1 a prohrály s Frýdkem Místkem 0:2. V neděli porazily Liberec 2:0, Přerov 2:0, a Slávii Praha 2:0.

Konečné pořadí: 1. Baník Příbram, 2. Frýdek Místek, 3. Bílovec, 4. Olomouc.

A na závěr perlička od trenéra Romana Ostrýže: "Vyhlašování vítězů proběhlo těsně před zápasem první ligy žen mezi Přerovem a Prahou. Hlasatel vyhlásil vítěze poháru a naše holky si šly pro zlaté medaile, tak trenér pražských žen s údivem konstatoval: ,, vždyť to jsou malý holky“ a trenér Olomouce mu plačtivým hlasem odpověděl: ,,ale ony hrají střelbu do obou kůlů, na středu hrají rychlíky, čtyřky a jednonožky, všechny dávají těžký skákaný buď plachtící nebo smečovaný podání a k tomu všemu mají velké srdce“. A trenér Prahy uznale pokýval hlavou.

Z tohoto moderního volejbalu by si mohli vzít příklad příbramští muži, kteří doma v zápase s Brnem za tři sety zkazili 21 lehkých podání a hráli jako by se nehrálo o play off.

V součastné době probíhá v tělocvičně 1. ZŠ Příbram každé pondělí, úterý a středu od 15 hod do 17 hod nábor dětí do volejbalového oddílu. Případní zájemci volejte tel. 604 209 620 Jiří Zach.