Po slavnostním nástupu, státní hymně a slibu závodníků i rozhodčích byl závod zahájený.

Ve IV. kategorii chlapců (žáci 6. – 9. třídy) reprezentovala ZŠ Jiráskovy sady: Vít Havelka, Jan Šindelář, Tadeáš Holý a Kamil Chvátal. Kluci soutěžili v šestiboji – přeskok, bradla, hrazda, prostná, kruhy a šplh.

Chlapci se opravdu pečlivě připravovali na tento závod a svojí výkonností vybojovali v soutěži družstev prvenství a celé družstvo tak vystoupilo na nejvyšší stupínek. V soutěži jednotlivců se umístil na perfektním 2. místě Vít Havelka a Jan Šindelář byl třetí.

V soutěži děvčat IV. kategorie (žákyně 6. – 9. tříd) reprezentovaly Středočeský kraj žákyně ZŠ 28. října Příbram: Jaroslava Novotná, Veronika Pohludková, Daniela Beerová a Veronika Pogányová. I děvčata v soutěži družstev ve čtyřboji – přeskok, hrazda, kladina a prostná, dala do závodů maximum svých schopností a stálo to za to. Vybojovala perfektní 2. místo a v soutěži jednotlivkyň vystoupila na 2. místo Jaroslava Novotná.

Společně se základními školami probíhala i soutěž středních škol, které se zúčastnilo v kategorii děvčat Gymnázium Příbram. Děvčata Karolína Jíchová, Michaela Flaxová a Soňa Nohelová vybojovala v soutěži družstev ve čtyřboji – přeskok, hrazda nebo bradla, kladina a prostná, nádherné 4. místo. Nejvíce v soutěži jednotlivkyň zabojovala Karolína Jíchová, která obsadila také skvělé 2. místo.

Žáci a žákyně, které se zasloužily o tak vynikající reprezentaci našeho města a Středočeského kraje, se připravovali nejenom ve svých školách, ale také v Sokole Příbram. Proto naše poděkování patří nejenom učitelům soutěžících škol, ale také cvičitelům a trenérům Sokola Příbram.

JAROSLAVA MUDROVÁ