„Volali jsme si a kluci mi řekli, že jich je málo a nedají se dohromady. Mohli zústat i ve třetí lize, ale chtějí si teď dát pauzu a na jaře se opět přihlásit,“ řekl k neúčasti ZZN v podzimní sezoně předseda FAMK Michal Chyba.

Tuto informaci potvrdil i vedoucí „výkupu“ a jeho nejlepší střelec historie Bohumil Ptáček. „V posledních sezonách jsme chodili téměř pořád v pěti, maximálně v šesti. I před touto sezonou to vypadalo na podobný průběh, tak jsem klukům řekl, že hrát nebudeme a ať si to přes zimu rozmyslí. Zkusíme někoho sehnat, kdo by chodil pravidelně, abychom měli alespoň jednoho na střídání a na jaře bychom se opět přihlásili,“ potvrzuje Ptáček chuť týmu s určitě nejvyšším věkovým průměrem v Příbrami.

ZZN má za sebou 63 sezon, během nichž hrál ve všech ligách. Nejčastěji v první a druhé. Jeho největším úspěchem bylo čtvrté místo v 1. lize v sezoně Podzim 1996 a dvě pátá místa v podzimních sezonách 1987 a 2006. Teď tedy bude chybět. „Mít od malé kopané po tolika letech pauzu pro mě bude dost nezvyklé. Odehrál jsem za poslední čtyři sezony 88 zápasů v řadě. Ale přijít na zápas a čekat, jestli nás vůbec bude dost, mě už nebaví. Uvidíme, jak se k tomu kluci postaví. Na jaře bych rád pokračoval,“ říká Bohumil Ptáček.