Prý jste za sportovní akce dokonce bojovala i u vlády. Je to pravda?
Sepsala jsem možnou metodiku organizování sportovních závodů, kterou jsem rozeslala všem vládním odvětvím. Obratem mi volali, že dopis posílají všem poslancům České republiky. Vysvětlovala jsem, jak by měl závod probíhat, aby si všichni dokázali představit míru rizika na těchto menších sportovních akcích. Zároveň jsem ohledně samotného Penzion Cupu komunikovala s Národní sportovní agenturou, které jsem poslala celý koncept závodu. A ten mi následně byl schválen.

Na závody se jezdí koukat často i veřejnost, co uděláte proto, aby se zabránilo zvýšené koncentraci lidí?
Na tom si hodně zakládám. Registrace, start i cíl bude vedle Penzionu Nový rybník tak, na louce, kde bude přesně vymezen sportovní areál závodu, do kterého budou vpuštěni pouze a jen závodníci a organizátoři. Nikdo jiný. Doprovod závodníků bude moci čekat a fandit na dálku z venkovní terasy přilehlého penzionu Nový rybník, která může být dle nařízení vlády (platících od pondělí 11. května) otevřena.

Jak to bude s rouškami?
Závodníci poběží se bez roušky! Ostatní osoby na sportovišti roušku mít musejí po celou dobu.

A co vyhlášení výsledků, bude vzhledem k situaci nějak specifické?
Celkové vyhlášení proběhne online. A to po skončení závodů, kdy se všechny tři spojí v jeden a dle věkových kategorií bude vyhotovena konečná listina. Na internetu si pak každý najde, jak se umístil. V každém závodě se navíc budou vyhlašovat tři nejrychlejší muži a ženy v každé kategorii.

Platí, že závod bude součástí Brdského poháru?
Ano. Jsem ráda, že pan Hostička, se kterým jsem závod narychlo domlouvala, vyšel vstříc a výsledky započítají do celkového hodnocení Brdského běžeckého poháru. Tímto mu ještě jednou moc děkuji.

Registrovat se můžete na www.brdskypohar.cz. Startovné činí 200 korun.