Svěřenci trenéra Petra Broma od začátku do konce utkání nestíhali. Domácí je přehráli ve všech činnostech. Na servisu si pomohli sedmi esy, hosté nezapsali ani jedno. Dalším výrazným prvkem ve prospěch Odolene Vody byl příjem, pomocí kterého Aero předčilo Kocoury.

„První set jsme prohráli, protože jsme hlavně špatně začali. Druhá věc je přihrávka. Musíme jí zlepšit, hlavně já. Pak víc čapat v poli. Bylo pár míčů, kdy jsme se nedomluvili a spadly nám tam zbytečně,“ mínil po prvním setu v přenosu České televize libero Tadeáš Peterka.

On sám nabádal spoluhráče, ať začnou druhý set lépe než první, nicméně po změně stran začali ještě hůře. První bod získali až za stavu 7:0 pro Aero. Rozjetý domácí celek ale nakonec získal druhou sadu pohodlně poměrem 25:14.

Až v závěrečné sadě se povedlo Kocourům držet soupeře, nicméně Odolena Voda v její polovině zabrala i do třetice a třetí set získala s přehledem. „Aero bylo celkově absolutně lepší. Když jsme přitlačili servisem a oni si nepřihráli, tak nás přesmečovali. Ubránili nás, my jsme si naopak v určitých fázích nepřihráli balón, a pokud jsme si nepřihráli míč, tak bylo proti nim strašně těžký se prosadit,“ komentoval trenér Petr Brom.

„Měli jsme výborný výkon na příjmu a dobře jsme servírovali. Těšilo mě, že jsme byli koncentrovaní na každý bod a stále jsme tlačili, i když jsme měli pět, šest bodů náskoku,“ uvedl domácí kouč Marcin Kryš. Se svými svěřenci se parádně rozehrál na domácí odvetu Challenge cupu proti řeckému Panathinaikosu Athény.

Odolena Voda – Příbram 3:0 (18, 14, 15)

Esa: 7:0. Bloky: 6:7. Rozhodčí: Velinov, Kvarda. Diváci: 437.