Stalo se tak po sedmé rychlostní zkoušce. „Zradil nás intercooler (mezichladič), a ta prasklina se čím dál více zvětšovala, proto jsme se rozhodli odstoupit,“ popsal Černý, jenž na rozdíl od několika dalších soupeřů, které rovněž postihly technické problémy, vzhledem k nabrané časové ztrátě ani neuvažoval o dalším zapojení do závodu. „Měli jsme hned jasno. Ztratili jsme nějaké dvě minuty, minimálně další dvě bychom ještě ztratili na dalších dvou rychlostních zkouškách, než bychom to v servise mohli opravit,“ ozřejmil.

Černý s Černohorským tak prožili velké zklamání. „Ty pocity hned po odstoupení se jen těžko popisují. Jsem z toho pořád hodně hořký, protože Barumka je vrchol sezony a moc jsem si tam přál uspět. Osud nám ale nepřál,“ litoval pilot vozu Škoda Fabia R5.

A není se co divit, protože posádka se po slabším rozjezdu začala dostávat do tempa a bojovala o páté místo. Pak se ovšem vinou problémů propadla na sedmnácté místo, z něhož následně odstoupila. „Jeli jsme dobře vyrovnaně jak s Vencou Pechem, tak také s Filipem Marešem. Z naší strany to nebylo špatné, o to více mě mrzí, že jsme v tom pak nemohli pokračovat,“ smutnil Černý, jehož rozpoložení alespoň částečně zlepšila podpora od fanoušků. „To, co předváděli nejen kolem trati, podpora v depu, na sociálních sítích a i v centru Zlína, to bylo zkrátka jedním slovem hustý,“ poděkoval.

Zároveň potvrdil, že se pro členy Mogul Auto Šídlo Škoda týmu zřejmě jednalo o poslední závodní vystoupení v letošní sezoně. „Ještě nejsme úplně rozhodnuti, takže bych tuhle otázku neuzavíral. S největší pravděpodobností ale pro nás letošní závodní sezona pro nás skončila.“