Livigno nabízí lyžařům optimální tréninkové podmínky, proto je prakticky celoročně častým cílem vrcholových i rekreačních sportovců. Výjimkou není ani Jan Tománek, pro kterého je důležité, že v italském středisku má v současné době záruku ideálních sněhových podmínek. „V rámci letošní zimní přípravy jsem tuto destinaci navštívil již podruhé. Momentálně Livigno hlásí nejlepší sněhové podmínky za uplynulých několik let. Perfektně připraveno bylo na 40 kilometrů tratí různých profilů a náročností,“ pochvaloval si Tománek. 

Jeho trénink probíhal na základě osvědčeného modelu 3 + 1, což znamená tři dny tvrdé dřiny a jeden den volna. V několika ohledech se však od předchozí návštěvy italského střediska lišil. „Zásadní rozdíl byl v tom, že nyní jsem měl najetý už poměrně velký základ a trénink mohl být nejen intenzivnější, ale současně jsem se pohyboval ve větších hodinových objemech a trénoval převážně dvoufázově," poukázal na rozdíly od poslední návštěvy Itálie lyžař.

S průběhem soustředění byl však nadmíru spokojen. Jedinou nepříjemností byly velké mrazy, které sníh zpomalily. „Z tréninkového pohledu lze soustředění shrnout tak, že co jsem si naplánoval, to jsem beze zbytku splnil a vše vyšlo nejlépe, jak mohlo. Sněhové podmínky byly optimální, avšak vzhledem k vysokým mrazům byl sníh tupý a relativně pomalý,“ hodnotí Jan Tománek.

Z Itálie se velmi rychle přesunul do Švýcarska, konkrétně do Svatého Mořice, kde se jede lyžařská klasika La Diagonela. O tom, jak si Jan Tománek v prestižním závodě vedl, Vás budeme informovat.