Na vítězství prestižního souboje mu stačila pouhá minuta v oktagonu. Svého soupeře Matouše Kohouta knokautoval téměř po minutě. „Tohle asi nikdo nečekal, abych byl upřímný, ani já ne. Šel jsem si do zápasu odzkoušet svůj postoj a jsem spokojený,“ uvedl k zápasu Jan Janka.

Příbramský borec předvedl na MMA eventu roku nejkrásnější KO večera. „Honzovi stačila pouze minuta, aby tvrdě knokautoval Matouše Kohouta v postoji, což je přitom Matoušova specialita,“ uvedl Ladislav Erdélyi, trenér Jana Janky i Lucie Pudilové. Matouš Kohout má totiž na svém kontě 66 zápasů převážně v Thajském boxu či K1. 

Rychlé vítězství Janky se tak stalo senzací. „Věřil jsem, že Honza Matouše v postoji může porazit. Honza dodržel svoji střední vzdálenost, zůstal v pohybu a koncentrovaný. Odvedl velmi dobrou práci,“ dodal k souboji na XFN 6 zkušený trenér Erdélyi. Pro Janku to byla pátá výhra v řadě a opět proti velmi silnému soupeři. 

| Video: Youtube

Jan Janka však není jediným bojovníkem z Příbrami, který rozčeřil vody MMA v posledních dnech. Na svůj další zápas v nejprestižnější organizaci světa UFC čeká příbramská Lucie Pudilová. Ta po posledním vítězství v Singapuru zamíří tentokrát na americký kontinent. 

V rámci UFC Fight Night se 18. února střetne v texaském Austinu s bojovnicí Sarah Morasovou. „Vítězství musí být moje,“ netrpí strachem před patnáctkou světového žebříčku strachem Lucie Pudilová. 

Ta je dalším žákem z pomyslné Erdélyiho školy, která o sobě dává výrazně vědět. Jaký je jeho trenérský recept? „Mám dobrý recept na guláš, pokaždé je jiný, ale moc dobrý. Vážně, nechci prozradit to podstatné, k čemu jsme se společně s ostatními svěřenci za ta léta dopracovali. Myslím si, že mi věří, tak jako třeba staršímu bráchovi. Když vidím, že dřou, makají a mají disciplínu, tak jim věřím, jako oni mě. A společně k tomu směřujeme a věříme tomu. Takže ten recept? Trpělivost, skromnost, tvrdá dřina, odhodlání a především víra,“ prozradil Erdélyi.

Článek připravil Petr Větrovský