Tento zápas pro ně představoval prioritu. Vědomi si toho, že v neděli je čeká duel s jedním z hlavních adeptů na titul – Karlovarskem – chtěli Příbramští ukořistit body právě proti Ostravě, která se jevila jako hratelnější soupeř.

Jenže zápas ukázal spíše pravý opak. Kocouři od začátku za svým soupeřem zaostávali a v prvních dvou setech schytali výprasky – 19:25 a 13:25. „Utkání se špatně hodnotí, protože jsme byli horší než Ostrava. Ta nás svojí dobrou hrou a kvalitou jednoznačně přehrála,“ uznal trenér Daniel Rosenbaum starší.

Kocouři vystrčili drápy pouze ve třetím setu, který vyhráli rozdílem tří bodů (25:22). „Tam jsme se vzchopili, když jsme s nimi drželi krok na útoku a částečně na obraně, ale ve čtvrtém setu se zápas vrátil do starých kolejí a dali jsme tak Ostravě tříbodový dárek na dlouhou cestu domů,“ konstatoval Rosenbaum, jehož svěřenci ztratili čtvrtý set stejným poměrem jako ten první – 19:25.

Šance na reparát přijde dnes od 17 hodin opět doma. Bodový zisk Příbrami v duelu s Karlovarskem by se však - při vší úctě k domácímu týmu - rozval prvotřídní senzaci. I ve volejbale se ale zázraky dějí a stát se může cokoliv…

VK Euro Sitex Příbram – VK Ostrava 1:3 (19:25, 13:25, 25:22, 19:25).

Příbram: D. Rosenbaum ml., Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, Polák, libero Juračka. Střídali: A. Rosenbaum, F. Ureš, J. Ureš.

Ostrava: Jambor, Janků, Sedláček, Dvořák, Ihnát, Kotas, libera Sobczak, Jelen. Střídali: Mazoch, Vancl, Kruzhkov.