Jediná Češka ve startovní listině uzavřela seriál čtyř závodních víkendů trojicí náročných startů ve Finsku. V součtu všech obsadila v ženské kategorii celkové osmé místo. V konkurenci sedmnácti klasifikovaných závodnic tak skončila v lepší polovině žebříčku a o jednu příčku vylepšila svou pozici z loňska.

„Plány byly sice trochu větší, ale za top ten jsem ráda. Sezona v zahraničí pro mě nebyla vůbec jednoduchá,“ ohlédla se členka sedlčanského Haruda Teamu, která je doma v Přívorech na Mělnicku.

Výsledkově nejpovedenějším zůstala pro sedmadvacetiletou motorkářku hned úvodní blátivé zápolení v Portugalsku, odkud přivezla první a třetí místo. Na Slovensku si následně vybrala asi největší smůlu, když jeden ze závodů kvůli technickým potížím nedokončila.

Po jízdě na písku a kořenech v Lotyšsku naposledy bojovala s nástrahami mokrých a kluzkých tratí v zemi tisíce jezer, kde dojela desátá. „Jsem ráda, že jsem všechny terény zvládla projet, i když někde závodní tempo chybělo,“ přiznala a věří, že se získanými zkušenostmi to příště může být znovu lepší.