„Jedenáctá etapa byla těžší, než říkali. Sakra, užil jsem si jí, ale bolí mě úplně všechno,“ přiznal Martin Macík v cíli. Trať byla podle všeho opět totálně rozbitá. „Obrovské duny, které jsme snad ještě nepřejížděli. Fakt jsme si mákli,“ popisoval dál 32letý pilot sedlčanského týmu Big Shock! Racing.

„Klasický start do prachu. Všichni přemotivovaní. Takhle má vypadat Dakar! Podle mě adrenalin sága – rychlý, technický duny. Pak jsme jeli dvacet kilometrů něčím, co se nedá popsat. Vyschlí pahejly, mezitím bulky,“ liboval si navigátor František Tomášek. Macík přirovnal daný úsek ke hřbitovu a podle jeho slov byl drsný.

Martin Macík se v desáté etapě posunul na osmou příčku.
Hrozná vypalovačka na Dakaru. Macík je před koncem nejlepším Čechem

V minulých dnech se vznikla spor mezi jeho posádkou a tou Chilana Ignacia Casaleho jezdící za český tým Tatry. Podle všeho už ale panuje příměří a oba jsou opět spřátelení. Když se Casale zahrabal, tak u něj posádka Big Shock! Racing zastavila, pomohla ho vytáhnout a pokračovala dál. „Byl štěstím bez sebe, že někdo zastavil,“ podotkl Macík.

Rodák z Benešova nakonec dojel v cíli o osm minut později než první Rus Eduard Nikolajev. „Nemohli jsme vyjet jednu dunu, tak jsme tam několikrát točili, pak jsme se přehoupli,“ popisoval Macík, který jedenáctou etapu zakončil na čtvrtém místě, 21 minut před Nizozemcem Versteijnenem, přes něhož se posunul v celkovém pořadí na sedmou pozici. Český pilot má nyní bez mála pěti minut. V pátek je na programu závěrečná etapa, která účastníky přivede zpět do Džiddy, tedy do místa, kde celý závod začal.

Martin Macík si dojel pro třetí místo v deváté etapě
Je to tam! Macík slaví první pódium na Dakaru. Dojel třetí