Volejbalisté Příbrami v prvním zápase nové sezony senzačně porazili doma Liberec.
Kocouři poprvé v sezoně ztratili. V Odoleně Vodě prohráli tie-break

S Českými Budějovicemi dokázali Kocouři držet pouze v první sadě. Sice jim utekl začátek, pětibodové manko ale dokázali smazat a přiblížit se na rozdíl jediného bodu. V tu chvíli ale Stoilović zařídil hostům odskok do koncovky, kterou uzavřel Johansen chybným útokem. „Oproti předchozím třem soupeřům hrál Jihostroj výrazně lépe, což byla pro nás změna. Je to druhý tým z loňské sezony. Méně chyboval, měl silné útoky,“ poznamenal German Johansen, argentinský smečař ve službách Příbrami.

Jeho body tentokrát Kocourům výrazně chyběly. V Odolene Vodě jich nasbíral úctyhodných 31, tentokrát se musel spokojit s pouhou třetinou oproti středě. „Nedostal jsem tolik míčů připravených po příjmu. Když jsem měl balón k útoku, tak mimo síť. Nepředvedl jsem svůj nejlepší útok. V předchozím utkání jsem naopak dostával mnoho skvělých nahrávek,“ vysvětlil rozdíl oproti dohrávce prvního kola a domácího utkání s Českými Budějovicemi.

Ve druhém a třetím setu udělali Jihočeši vždy důležitou sérii bodů před koncovkou, kdy vždy odskočili domácím na nedostižitelný náskok a obě sady brali výrazným rozdílem osmi bodů.

Příbram má tak za sebou velmi pekelný start, kdy se v prvních čtyřech utkání střetla se všemi medailisty z loňské sezony. Vytěžila z nich dohromady sedm bodů, za výhru proti Liberci a v Karlovarsku a bod z Odolene Vody. Může se zdát, že se Kocouři vrací nohama na zem. Johansen přinesl ale jiný úhle pohledu. „Začali jsme proti nejlepším českým týmům. Podle papírových předpokladů jsme vyhráli jeden z nemožných utkání,“ vracel se ještě k senzačnímu triumfu na západě Čech.

V příštím kole přivítá Příbram doma Ústí nad Labem, které je předposlední se třemi body, navíc v posledních třech zápasech má hrozivou bilanci setů 0:9. Pokud Kocouři navážou na výkony z domácího duelu s Libercem či v Karlovarsku a Odolene Vodě, určitě se vrátí zpět na vítěznou vlnu.

Příbram – České Budějovice 0:3 (-22, -17, -17)