Jak bude vypadat příbramské mistrovství České republiky?
Čeká nás jednodenní program. V dopolední části budou probíhat tréninky, kde se podle pravidel musí představit všechna družstva. Zhruba hodinu po poledni by pak měl začít závodní program, v rámci něhož se postupně předvedou všechny kategorie. Začínat budou nejmladší bruslaři a nakonec se představí nejstarší, kteří budou pro diváky asi nejzajímavější.

Kolik bruslařských družstev do Příbrami zavítá?
Konkurence bude velká. Závodu by se mělo zúčastnit celkem dvacet družstev, což je okolo tří stovek závodníků. Například v kategorii mladších žáků se představí šest týmů včetně našich největších nadějí, kterými bude družstvo mladších žáků – Pážata.Pojďme tedy blíže k Pážatům. Kolik bruslařek z jejich družstva se na MČR představí?
V letošním roce tvoří družstvo Pážat třináct bruslařek, z nichž dvanáct by se mělo představit v sobotním závodě. Znamená to tedy, že máme jediného náhradníka, což při současné chřipkové epidemii není mnoho, ale věřím, že všechny dívky zůstanou zdravé a nebudeme muset řešit žádné velké problémy.

Družstvu se ale v letošním roce velmi daří. Nedávno dobrou formu potvrdili v rakouském Salzburgu, že?
Dosáhli jsme sice velkého, ale pro nás rozporuplného úspěchu. Děvčata skončila na čtvrtém místě, které nás trochu mrzelo, protože si myslíme, že měla na víc. Je pravda, že v takové konkurenci se jednalo o výborný výsledek. Teď si vše budeme chtít vynahradit na domácím mistrovství republiky.

Jak vám takový úspěch a získané zkušenosti mohou pomoci v sobotním závodě?
Vzhledem k faktu, že se jedná o jeden z nejobsazovanějším a největších závodů v synchronizovaném bruslení, tak do Rakouska jezdíme o den dříve, abychom viděli ty největší kategorii, kde jsou k vidění opravdu krásné věci. Samozřejmě i letos jsme viděli hodně zajímavých sestav, jejichž některé prvky jsou inspirací i pro nás. Máme teď těžkou hlavu, abychom všechno správně natrénovali, ale věřím, že se nám to podaří.

Co máte tedy pro domácí závod připraveného?
Myslím, že sestavu máme docela veselou a hravou, takže věřím, že divákům, kteří nás přijdou podpořit, se bude líbit a uděláme jim velkou radost nejen pohledem na hezké holky, ale především výsledkem.