„Utkání s Ostravou bývají vyhecovaná. Tentokrát navíc nepůjde o tři, ale o šest bodů. Věřím, že se nám podaří navázat na úspěšný závěr loňského roku, ve kterém jsme si proti Odolene Vodě, Benátkám a Zlínu připsali tři vítězství v řadě,“ konstatuje trenér Martin Kop starší, který ovšem vnímá sílu i protivníka.

„Jde o kvalitního soupeře, což dokazuje mimo jiné to, že si odvezli třísetové vítězství z palubovky Karlovarska, posledního extraligového mistra. Troufám si ale tvrdit, že i vzhledem k výhodě domácího prostředí, kde se můžeme spolehnout na podporu našich fanoušků, jsme favorité a svou roli potvrdíme,“ prohlásil sebevědomě.

A zdravé sebevědomí je určitě na místě. Příbram totiž úspěšně zvládla první vzájemné měření sil v letošní sezoně, když si z Ostravy odvezla dva body za vítězství v tie-breaku.

„Udělali jsme příliš mnoho chyb, hlavně jsme neproměnili jednoduché bodovky, kvůli kterým jsme nakonec přišli o jeden bod. Aby se podobná situace neopakovala, všechno jsme si důkladně rozebrali na videu,“ přiznává Kop, který má jasno i o cestě, jež by jeho mužstvo měla dovézt ke kýženému vítězství za tři body. „Základem bude kvalitní servis a také disciplína v obraně,“ tuší.

Poradí si Kocouři s nepříjemným soupeřem a vytvoří si dobrou výchozí pozici pro konečné umístění v první šestce, které by jim zaručilo účast ve čtvrtfinále play-off? Zápas začne ve sportovní hale v 17 hodin.