Zisk medaile byla blízko a nakonec po boji skončili čtvrtí. Příbramští volejbalisté se stali největším překvapením uplynulé extraligové sezony. Nyní už vyhlíží další. Budou muset ale tvořit zcela nový tým. Hned čtveřice opor totiž opustila kádr včetně komety posledního soutěžního ročníku univerzála Jiřího Tomana, který bezprostředně po posledním zápase v sérii o třetí místo s Kladnem oznámil, že ho jeho kroky povedou do Liberce, který Kocouři vyřadili ve čtvrtfinále. „Chtěl bych poděkovat příbramským fanouškům, protože atmosféra byla každý zápas elektrizující,“ loučil se Toman.

Po úspěšné sezoně ohlásili Kocouři další odchody. Libero z Argentiny Michele Verasio patřil na hřišti mezi nejlepší na svém postu a do Příbrami se vrátil po roční pauze. Teď jí opouští znovu, když vyslyšel volání rodiny a vrací se do své země. Stejně tomu jak je s dalším Jihoameričanem. Blokař Ignácio Benítez se také rozhodl opustit čtvrtý tým uplynulého ligového ročníku.

Vyjma obou Argentinců opouští Příbram také další blokař. Martin Šábrt strávil u Kocourů tři roky a nyní vyslyšel vábení mateřského klubu z Liberce, kde se opět potká nejen s Jiřím Tomanem, ale dalšími bývalými spoluhráči z Příbrami Lukášem Trojanowiczem, Radkem Sudou či univerzálem z Argentiny Germanem Johansenem.