25:17, 25:19, 22:25 a 25:16. Takový byl výsledek zápasu, před jehož začátkem byly z pohledu Příbrami karty rozdané zcela jasně: prohra znamená konec naděje na postup do vyřazovací části, výhra naopak její zachování.

Domácí tedy už neměli kam uhnout. Zároveň ale měli jistě v paměti poslední vzájemný zápas, který v Brně vyhráli překvapivě hladce ve třech setech. I tentokrát to byla celkem jasná záležitost, přestože soupeř představoval zpočátku velkou neznámou.

„Na Brno se nám špatně připravovala taktika, protože jsme nevěděli v jaké sestavě nastoupí. Mají tam asi dvacet hráčů, z toho některé zraněné… Na začátku nás sestavou překvapili, ale my jsme hráli solidní volejbal, který jsme vydrželi hrát dva sety,“ konstatoval trenér Daniel Rosenbaum.

Právě zisk úvodních dvou setů byl pro vývoj utkání klíčový. Kocouři pak už dobře rozehraný zápas dovedli do vítězného konce. I když ve třetím setu si vybrali slabší chvilku, když ho ztratili rozdílem tří bodů. „Tam jsme neustáli podání soupeře a udělali jsme nějaké chyby,“ zdůvodnil Rosenbaum.

Strůjcem příbramského vítězství byl především univerzál Ivo Hulpach, který po celou dobu utkání udržel vysoký výkonnostní standard, skládal důležité míče a navíc několikrát vytáhl z rukávu i kvalitní servis. „Můžu ale pochválit všechny hráče, udělali si radost a tři body jsou pro nás skvělé,“ neskrýval velkou spokojenost Daniel Rosenbaum.

Příbram tak navýšila svůj celkový bodový zisk na číslo patnáct a dotáhla se na svého soupeře na rozdíl jednoho bodu. Boj o play-off tak bude v závěrečných dvou kolech ještě dramatický. Zatímco Příbram čekají duely v Liberci a doma se Zlínem, Brno přivítá Zlín a na závěr zajíždí do Českých Budějovic.

Ovšem pozor! Poslední slovo neřekl ani Zlín, který má po překvapivé výhře v Ostravě (3:1) stejnou výchozí pozici jako příbramští volejbalisté.

VK Euro Sitex Příbram – Volejbal Brno 3:1 (25:17, 25:19, 22:25, 25:16).

Příbram: Polák, D. Rosenbaum ml., Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, libero Juračka. Střídali: J. Ureš, Trojanowicz, A. Rosenbaum.

Brno: Fitz, Pražák, Hrazdira, Jakubec, Licek, Drahoňovský, libero Špelda. Střídali: Tesař, Římal, Truong, Jirásek, Kočvara.