Úvodní dva sety nedělního zápasu měly jednoznačný průběh. Suverénně hrající Kladno je vyhrálo výrazným rozdílem. „První dva sety jsme neměli co nabídnout, v útoku jsme byli špatní,“ nehledal výmluvu příbramský trenér Martin Kop.

Rozhodnuto však zdaleka nebylo. „Říkali jsme si s kolegou na lavičce, že po takovém průběhu dost často přichází průšvih. I se zlepšeným výkonem Příbrami se to stalo,“ uvedl kouč Kladna Milan Fortuník.

Zmíněný průšvih se rodil hned od začátku třetího setu, do kterého Martin Kop vrátil ty nejzkušenější hráče, což se ukázalo jako správné. Příbram si rychle vypracovala sedmibodové vedení, které si pohlídala a po výsledku 17:25 snížila. „Kladno si možná myslelo, že už má vyhráno, naopak my jsme zabrali,“ myslí si Kop.

Drama hodné play off bylo k vidění v poslední sadě. Domácím nestačil ani náskok 18:14. Příbramští Kocouři se na chvíli dostali do vedení, avšak potom úspěšně odvrátili pět mečbolů. Sahali dokonce po tie breaku, ale nevyužili dva setboly, naopak Kladno následně získalo šestý mečbol, který už využilo a zajistilo si postup do semifinále. „Bohužel nám v klíčových momentech čtvrté sady nevyšel servis, který jsme měli hrát více na jistotu“ zalitoval Kop a popřál Kladnu hodně štěstí v semifinále.

Martin Böhm zase litoval, že jeho tým neměl tak úderného hráče jako Kladno v Gromadowském a Hýském, kteří dokáží udělat důležité body. „Navíc jsme nedodržovali taktiku na bloku a servisu,“ posteskl si zklamaný příbramský kapitán. Pro Kocoury tak skončila letošní sezona už ve čtvrtfinále.

Kladno – Příbram 3:1 (25:16, 25:13, 17:25, 31:29). Čas: 105 minut. Diváci: 700. Konečný stav série: 3:0.
Příbram: Böhm, Mikulenka, Rychecký, Pantič, Passier, Hrdý, libero Juračka. Střídali: Kust, Hulpach, Suda, Kohlmann, Kuchař.