Příbrami hraje do karet nejen vzájemná bilance, ale také aktuálně mnohem lepší forma. Zatímco hráči z Prahy prohráli pětkrát v řadě, svěřenci trenéra Martin Kopa staršího drží sérii čtyř vítězství. Naposledy si na domácí půdě poradili se svým velkým sokem v boji o umístění v první šestce tabulky, které zaručuje přímou účast ve čtvrtfinále, Ostravou, jež porazili 3:1 na sety.

„Kdo to sleduje, tak ví, o jak důležitý zápas šlo. Ostrava byla bod před námi, takže se dá mluvit o tom, že šlo o šest bodů. Vítězstvím jsme si pomohli, ale ještě nás čeká daleká cesta. Nemůžeme spoléhat, že naši soupeři budou ztrácet body, ale musíme pokračovat v našich kvalitních výkonech a uhrát si to sami,“ neusíná na vavřínech příbramský trenér.

A ví proč. Ač se Lvům momentálně nedaří, zápasy s Příbramí bývají často vyrovnané, což se v letošní sezoně potvrdilo, když nejen extraligový, ale i jeden pohárový duel došel až do pěti setů. Dá se tedy očekávat velká bitva a už první krok k udržení aktuálního postavení v tabulce, kterým je páté místo, tak nebude vůbec jednoduchý.

„Praha má velmi kvalitní mužstvo, takže to bude těžký zápas. Otázkou je, jestli soupeř nastoupí v nejsilnější sestavě, protože v posledních duelech se musel obejít bez surinamského univerzála Naardena, což bylo citelné oslabení. My se ovšem soustředíme na náš výkon. Rádi bychom navázali na předchozí tři letošní vzájemná utkání a prodloužili momentální sérii čtyř výher. Z toho vyplývá, že chceme jednoznačně uspět,“ stanovil jasný cíl pro sobotní střetnutí Martin Kop starší.

Potvrdí Kocouři svou nadvládu nad Lvy i v jejich teritoriu a zvítězí i ve čtvrtém vzájemném utkání probíhající sezony? Zápas začne v 18 hodin.