První zápas sezony provázela ve sportovní hale v Příbrami skvělá atmosféra, bylo narváno. Mač měl až na třetí set vyrovnaný průběh. První dvě sady rozhodly maličkosti, ve kterých se prokázala přece jen vyšší kvalita Jihostroje hlavně na bloku, servisu a přihrávce v poli. To potvrdil i trenér příbramského klubu Martin Kop.

Do první sady vstoupila Příbram perfektně a do prvního technického oddechového času šla s tříbodovým vedením, které ještě poté dokázala zvýšit na 13:9. Jenže pak zabrali hosté, povedla se jim šňůra šesti bodů a utekli na 14:16. Mírný náskok si udržovali až do koncovky, který zakončili úspěšným blokem na 22:25. „Že jsme nedotáhli první set k vítězství, to byl jeden ze zlomových momentů celého utkání,“ konstatoval Martin Kop.

Po obrátce se opět hrálo dlouho vyrovnaně až do stavu 14:14. Poté se ale opět povedla Jihostroji tříbodová série a od té chvíle se sice Příbram dokázala dotáhnout na bodík, ale nestačilo to – v koncovce jistili hosté opět na 22:25.

Třetí set se domácím povedl nejméně, hosté už ho měli od začátku pod kontrolou. Utekli na 8:4 a pak už náskok šplhal až na rozdíl devíti bodů. Na Příbramských už byla znát horší psychika, hostům se naopak dařilo všechno a po necelé hodině a čtvrt zápas dovedli do vítězné koncovky. „Už jsme dali šanci hráčům z lavičky, což mohlo mít vliv,“ přiznal trenér Příbrami.

Ten uznal kvality protivníka, který podle něj vyhrál zaslouženě. „Jihostroj má ve svém středu reprezentanty včetně ex-příbramských Křesťana s Palgutem a ukázal svou kvalitu. My ještě musíme zapracovat na souhře nahrávače s útočícími hráči, zlepšit přihrávku plachtícího servisu a lépe blokovat ve standardních situacích,“ dodal Martin Kop.

Euro Sitex Příbram – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-22, -22, -17). Rozhodčí: Kořenek, Fink.

Příbram: Renovica (12), Pantič (1), Böhm (7), Živanovič (1), Mikulenka (7), Passier (8) – Juračka. Střídali: Suda (2), Kohlmann, Rychecký, Hrdý, Kuchař (1).