Podání se ukázalo klíčovým prvkem utkání. Liberec si jím hodně pomáhal, ač v konečném důsledku měl jen čtyři esa stejně jako Příbram. „První set skvěle podával a více méně nás v tomto zápase donutil k chybám, které neděláme a v minulých zápasech jsme nedělali. My jsme v podstatě nebyli schopní předvést nějakou lepší akci nebo pár lepších akcí, kterými bychom ten vývoj zápasu zlomili,“ musel uznat trenér Kocourů Lubomír Vašina, který viděl hlavní příčinu porážky jednak v servisu obout týmů, ale také chybovosti svých svěřenců, kteří nedokázali v obraně vytěžit víc z chycených balónů.

Naopak domácí měl s podáním měli problémy. „Řekl bych, že jsme špatně podávali, což byl hlavní rozdíl, buď jsme podávali neúčinně, nebo jsme ho příliš často kazili,“ smutnil kapitán Daniel Rosenbaum. Kocouři sice dokázali s Libercem srovnat krok, když ovládli druhý set v koncovce, rozjetá Dukla se ale zastavovala těžko a nakonec zvítězil 3:1 na sety. Bývalý kouč domácího celku Martin Demar mohl se Severočechy slavit v Příbrami další vítězství.

„Mám to tady moc rád. Miluju zdejší publikum, tuto halu a lidi, kteří pro klub pracují, mám moc rád, takže se sem velmi rád vracím. Vyhrát v Příbrami za tři body je paráda, skvěle jsme útočili, možná kdybychom lépe podávali, tak ten zápas vypadal ještě lépe,“ poznamenal kouč hostů.

Spokojený mohl být i příbramský odchovanec a nyní kapitán Liberce Lukáš Trojanowicz, který se vrátil do známé haly poprvé jako soupeř. „Návrat byl samozřejmě hezký, protože jsme dokázali vyhrát. Atmosféra byla výborná, děkuji fanouškům, mé rodině, která na zápas přišla skoro celá. Zápas se mi hrál dobře, trochu jsem byl nervózní, ale vyhráli jsme. Myslím, že jsme předvedli dobrý týmový výkon, především tedy na útoku, chvílemi nám pokulhával servis, ale dohnali jsme to na útoku, takže za mě velká spokojenost,“ zářil spokojeností Trojanowicz.

Příbram – Liberec 1:3 (-19, 23, -22, -18)

Esa: 4:4. Bloky: 3:9. Rozhodčí: Spáčil, Kovář. Diváci: 871.