Příbram mohla klidně vyhrát ve třech setech, ale v úvodním dějství ztratila dobře rozehranou sadu. „Vedli jsme 16:12 a od tohoto stavu jsme byli totálně nekoncentrovaní,“ popisoval kouč Démar jeden z hlavních důvodů porážky Kocourů. Sám ale přiznal, že bod bere.

Jeho svěřenci se pak výrazně zlepšili v útoku a další dvě sady vyhráli rozdílem třídy. Ve třetím setu dovolili domácím uhrát pouze 14 bodů. V tu chvíli se zdálo, že si dojdou pro další tříbodové vítězství. Po změně stran jim ale odešel příjem a utkání se začalo komplikovat. „Ve čtvrtím setu šel Odolene vodě servis a nebyli jsme schopni vrátit míč,“ konstatoval Démar.

O vítězi tak musela rozhodnout až zkrácená sada, ve které měli od začátku navrch domácí. Příbramští srovnali poprvé až za stavu po dvanácti a o tři výměny později měli dokonce mečbol. „Mohli jsme ukončit zápas, ale míč jsme poslali do autu. Tím jsme zřejmě urazili paní štěstěnu,“ přemítal trenér Kocourů. Podruhé v krátké době dalšího syna neporazil. Ze hřiště odešel jako vítěz kapitán Odoleny Vody Matyáš. „Vyhrál 3:2. Podáním a pozitivním přístupem podržel domácí,“ řekl na adresu potomka Démar starší. Už v sobotu čeká jeho svěřence domácí duel s českobudějovickým Jihostrojem.

Odolena Voda – Příbram 3:2 (23, -20, -14, 20, 16)

Esa: 7:5. Bloky: 16:16. Diváci: 425.

Příbram: Böhm (11), Trojanowicz (7), Johansen (31), Madaloz (16), Hobern (7), Dolgopolov (4), libero Verasio. Střídali: F. Ureš, J. Ureš (1), Šábrt. Hulpach.