Příbramští hráči vstoupili do utkání v Benátkách skvěle. Jan Hrdý předvedl hned na úvod čtyřbodovou sérii na podání, čímž celý tým uklidnil. První polovina setu Benátkám vůbec nevyšla a hosté na palubovce dominovali. Po zásluze si tak vypracovali šestibodový náskok. Až poté se domácí oklepali, dokázali náskok Příbrami snížit na dva body. Za stavu 14:16 ovšem začal za koncovou čárou úřadovat Martin Böhm a jako správný kapitán vrátil svému týmu šestibodové vedení. Hosté pak už v klidu dovedli sadu do vítězného konce, když ji získali výsledkem 22:25.

Druhý set nabídl nejvyrovnanější podívanou. Domácí si z počátku vytvořili místy až tříbodové vedení, které drželi, až do druhého technického oddechového času. Následně však udělali několik chyb v útoku a Příbram otočila skóre na 16:17. Ovšem i hostující hráči vzápětí několikrát chybovali a Benátky se v koncovce dostali do vedení 21:19. Kocourům se však o chvíli později podařilo srovnat na 23:23 a byli zpět ve hře. Benátky pod tíhou okamžiku opět chybovali a nabídli soupeři setbol, který stejně jako v první sadě příbramští hráči proměnili a zásluhou Radka Sudy se ujali vedení 0:2. „Benátky hrály dobře, servírovaly dobře, hrály v poli. My jsme to tam zbytečně zdramatizovali chybami a pustili jsme Benátky do koncovky. Naštěstí jsme to ale zvládli,“ ulevil si příbramský trenér Martin Kop.

Třetí dějství již bylo plně v kocouří režii. Příbram rychle bodově odskočila, především zásluhou vysoké úspěšnosti v útoku, o kterou se staral Adam Rychecký, jenž táhl svůj tým v celém průběhu střetnutí. „Adam se rozehrál k dobrému výkonu. Především ve třetím setu nás držel,“ pochválil univerzála kapitán Martin Böhm.

Benátky na svého rozjetého soupeře nestačili, a za stavu 15:24 měla Příbram možnost devíti mečbolů. První tři šance na ukončení duelu se hostům proměnit nepodařilo, ale čtvrtý pokus už byl úspěšný a po smeči Travise Passiera, který završil skóre na 18:25, mohla Příbram slavit důležitou výhru, která jí velmi přiblížila účasti ve čtvrtfinále play-off. „Pro nás je to velmi důležité vítězství, jelikož jsme ještě zůstali ve hře o šesté místo. Hodně jsme točili se sestavou. Měli jsme tu dnes i tři juniory, ale zvládli jsme to. Pro celý vývoj utkání byl nejdůležitější zisk druhé sady,“ zhodnotil Martin Kop.

Podobně viděl utkání i příbramský kapitán Martin Böhm. „Nepředvedli jsme stabilní výkon. Soupeř zlobil zejména ve druhém setu, který jsme ale získali ve svůj prospěch a poté už jsme na palubovce dominovali,“ doplnil trenérovo hodnocení.

VK Benátky nad Jizerou – VK Euro Sitex Příbram 0:3 (22:25, 23:25, 18:25).
Příbram: Mikulenka, Hrdý, Pantič, Passier, Rychecký, Böhm, libera Juračka, Peterka. Střídali: Suda, Kuchař, Kust, Hulpach, Kohlmann.