Kocouři nastoupí v extralize pod novým názvem po dlouhých deseti letech. V klubu se v mezisezonním období udála řada změn a jednou z nich je představení generálního partnera. Minimálně do roku 2028 se jím stala firma Trox zabývající se převážně výrobou vzduchotechniky. „Přemýšleli jsme, jak se zviditelnit v regionu. Společnost Trox ale není úplně známá, tak jsme plánovali nějaké aktivity, abychom mohli rozvíjet značku,“ řekl jednatel firmy Igor Vlk.

Volejbalová extraliga je nejvyšší soutěž ze všech kolektivních sportů, která se v Příbrami hraje. I proto se Kocouři s firmou Trox dohodli na spolupráci. „Volejbal patří k nejpopulárnějším sportům v regionu. Dobře spolupracuje s mládeží, takže jsme se dohodli na spolupráci. Těšíme se na ní a zároveň věříme, že se nám podaří být jedním z nejatraktivnějších zaměstnavatelů v regionu,“ dodal Vlk.

Kocouři tak budou mít v názvu společnost, jejíž jméno končí na písmeno X. Po Vavexu a Euro Sitexu přichází řada na Trox. „Je to nějaké osudové. Všechny tři společností vědí, koho si vybrat za partnera, protože volejbal je nejtýmovější na světě. Já jim můžu jenom pogratulovat,“ uvedl Peterka. V barvách nového generálního partnera – modré a bílé – bude i jedna hráčská sada dresů.

Spolupráce obou subjektů je zatím podepsána na pět let. „Doufám, že se nejedná o konečné číslo a že spolupráce bude fungovat a naplníme historickou délku tak, jako s předešlými,“ narážel sportovní ředitel Daniel Rosenbaum na fakt, že i předešlí generální sponzoři byli spojeni s klubem minimálně po jednu dekádu.

„Jedná se hlavně o finanční podporu. Kolem peněz se točí všechno. Pro nás se jedná o závazek, protože nechceme dělat generálnímu partnerovi ostudu a po sportovní stránce na tom budeme pracovat. Smlouva je dobrá, jako s každým předešlým generálním partnerem a jsme za ní rádi,“ doplnil stále ještě předseda klubu Miroslav Peterka.

Vzhledem k jeho střetu zájmů co by role místostarosty ale uvolní v nejbližších funkci, ve které strávil tři roky. Jeho místo převezme dosavadní sportovní ředitel Daniel Rosenbaum. Peterka ale bude s Kocoury spjat i nadále. I v příští sezoně bude moderovat utkání a pomáhat v organizačních věcech ohledně pořádání extraligových utkání.

Kocouři se ale musí nyní zabývat jinými starostmi. Jak bylo řečeno na tiskové konferenci, tak se už finišuje smlouva pro nového trenéra, který nahradí Petra Broma a také je čeká tvorba zcela nového týmu, protože téměř všichni hráči ze stávajícího kádru odešli jinam. „Letos budeme muset sehnat více nových hráčů, než doteď. Pořád jsme klub, který musí stavět tým ve stavu, na co má. Rádi bychom chtěli klub rozvíjet co se týče mládežnické základy, tak zkvalitnit A-tým. Doufám, že nám tohle spojení pomůže,“ uzavřel Rosenbaum.