Příbramští mohou litovat zejména prvních dvou setů. V úvodním měli pomalejší rozjezd a pak marně doháněli soupeře. Po změně stran zlomily Beskydy dějství na svou díky pětibodové serii uprostřed sady. Kocouři navíc často chybovali na servisu a dávali domácím body zdarma.

„Zápas jsme začali hodně nervózně, nehráli jsme dobře, nemohli jsme se chytit na podání ani na příjmu. Postupně jsme od třetího setu hru stabilizovali, ale domácí hráli dobře,“ uznal nový příbramský kapitán Daniel Rosenbaum mladší.

Až ve třetím setu se hosté chytli a sérií přesných útoku si vytvořili pohodlný náskok. Beskydy se sice před koncovkou dostali na rozdíl jediného bodu, avšak Kocouři nejtěsnější možné vedení udrželi a vynutili si prodloužení zápasu. Málem si vynutili i rozhodující pátou sadu, avšak v koncovce té čtvrté uhráli domácí sérii čtyř bodů, z toho tři na bloku a zvítězili 3:1

„Koncovku jsme možná nezvládli malinko takticky, ale teď už se musíme soustředit na další utkání ve středu s Vary,“ připustil Rosenbaum. „Domácí byli odvážnější. Je škoda, že jsme si neodehráli v koncovce čtvrtého setu ten jeden balón, protože si myslím, že jsme ho měli na ruce a tie-break by byl zajímavý. V každém případě 3:1 pro Beskydy a je to určitě za odvahu,“ komentoval utkání trenér Lubomír Vašina.

Beskydy – Příbram 3:1 (19, 18, -23, 23)

Esa: 6:7. Bloky: 14:3. Rozhodčí: Dmejchal, Činátl. Diváci: 200.

Příbram: Rosenbaum (1), F. Ureš (1), Šábrt (8), Tevkun (22), Lyzanec (12), Benitez (3), libero Verasio. Střídali: Toth (1), Toman (1), Franco (9).