Kocouři měli od začátku velké problémy na příjmu, které jim způsoboval svým servisem především kladenský kapitán Adam Zajíček. „Měli jsme potíže s přihrávkou plachtícího podání. Naopak soupeř si dokázal poradit i s naším tvrdým servisem,“ poukázal Kop na hlavní rozdíl mezi oběma týmy, který zapříčinil ztrátu první sady rozdílem sedmi bodů.

Sety číslo dva a tři byly přeci jen vyrovnanější. Příbramští do nich měli vždy dobrý vstup. Ve druhém si vytvořili čtyřbodových náskok (10:6), o který ale velmi rychle přišli, když neuhráli ani jeden z následujících šesti míčů. Ve třetím se opakovalo něco podobného. Kocouři v něm zvládli první tři míče, ale pak se sedmkrát za sebou radovali hráči Kladna. Ani v jednom případě už domácí ztrátu smazat nedokázali. „Obranou v poli jsme si šance vytvořili, nicméně soupeř si v koncovkách udržel minimální náskok a vedení už nepustil,“ konstatoval zklamaný Martin Kop, jehož svěřenci obě sady ztratili shodně 22:25, celkově prohráli 0:3, připsali si už šestou porážku v ročníku a s pěti body zůstávají na předposledním jedenáctém místě.

Kladenští Orli naopak zásluhou třetí výhry poskočili s deseti body na příčku sedmou. „Chvílemi Kocouři drápali a na nás byla znát nervozita, pramenící z postavení v tabulce. Místy to vypadalo, že se bojíme vyhrát. Rozhodující ale bylo, že jsme nepustili do hry Michala Kriška (zaznamenal jen pět bodů pozn. red.), na kterého jsme se soustředili. Doufám, že tento výsledek je pro nás odrazovým můstkem k lepším zítřkům,“ konstatoval hostující asistent trenéra Petr Klár.

Příbram – Kladno 0:3 (18:25, 22:25, 22:25)

Příbram: Kuchař, Polák, Kriško, Mäkinen, Safonov, Rosenbaum, libero Juračka. Střídali: Fifer, Hulpach, Suda, Trojanowicz, J. Mikulenka.

Kladno: Hýský, Zajíček, Van Haarlem, Vemič, Sobotka, Okosanovič, libero Moník. Střídali: V. Mikulenka, Kuboš, Fortuník.