Daleká cesta na východ Moravy jakoby poznamenala Kocoury. Takřka celý první set byli pozadu za domácím Zlínem, kterému udržoval náskok zejména Kozák. Hosté ale v koncovce díky Trojanowiczovi s Madalózem srovnali krok a začala dlouhá a napjatá přetahovaná o každý bod. Úvodní sada jich nakonec nabídla 64 a Příbram využila až sedmý setbol Hulpachem.

„Díky za vítězství v prvním setu, který rozhodl utkání,“ ulevil si trenér Martin Démar. Vedení 1:0 svěřencům Martina Démara výrazně psychicky pomohlo a v dalších dvou sadách vždy vstoupili lépe do obou setů a jak ve druhé, tak ve třetí dominovali už od začátku. Ke skvělému výkonu se rozehrál zejména Trojanowicz, který byl ústřední postavou prostředního dějství, a když se k němu přidali kapitán Böhm s Brazilcem Madalózem, tak z toho byla výhra o sedm bodů.

Podobně jako druhé set se vyvíjel i třetí. Kocouři odskočili hned zkraje, vytvořili si postupně až osmibodový náskok a do konce utkání si ho udržovali. Zlín marně hledal způsob, jak se alespoň částečně vrátit do zápasu. Příbram vyhrála závěrečnou sadu rovněž poměrem 25:18 a připsala povinné tři body. „„Po vítězství v prvním setu jsme soupeře přehráli,“ konstatoval kapitán Martin Böhm.

Minimálně do soboty se Kocouři bodově dotáhli v tabulce na třetí Kladno. O tuto pozici se bude bojovat s velkou pravděpodobností až do posledního kola, kdy právě Orli budou jejich soupeřem.

Zlín – Příbram 0:3 (-31, -18, -18)

Esa: 6:7. Bloky: 5:8. Rozhodčí: Gall, Kovář. Diváci: 99.

Příbram: Böhm (6), Šábrt (1), Johansen (3), Madalóz (20), Trojanowicz (16), Dolgopolov (3), livero Verasio. Střídali: Hulpach (7), Robson Augusto (4), Rosenbaum (1), F. Ureš (1), J. Ureš