Nový kouč Příbrami si pochvaloval nasazení příbramských volejbalistů, kteří podali výborný kolektivní výkon. Zvlášť pak vyzdvihl individuality jako Dolgopolova, Böhma, Brazilce Madaloza či další zahraniční akvizice Johnsona.

Povzbuzení Kocouři o úvodní výhru vlétli i do druhého utkání a proti Dukle směřovali za druhým vítězstvím ve dvou dnech. Za stavu 2:1 pro Příbram dal ale Démar možnost méně vyhraným hráčům, aby se ukázali. Ti však svou šanci zahodili, což namíchlo i trenéra. „Selhali herně, postrádali bojovnost a bez té se na hřišti hrát nedá. Kdybych tam nechal původní šestku, tak bychom i druhý zápas vyhráli 3:1,“ řekl lehce nazlobený kouč.

V rámci obou utkání ale hledal spíše pozitiva. „Bylo vidět, jak kluci mají volejbal rádi a jak se perou o každý míč,“ těšilo kouče, který dlouhá léta strávil ve Francii a Příbram přebral až letos v létě. Velkou starost mu dělá zranění Šábrta, který si udělal výron v kotníku a bude muset jít na vyšetření. Kdo ví, jestli stihne začátek sezony. Ve skvělém světle se Démarovi předvedlo na palubovce zaskakující libero Peterka.

Příbram sehraje před začátkem sezony ještě dva duely. Nejprve se utká s Ústím a poté v generálce zajede ještě na půdu Kladna, se kterým prve vyhrála 3:1. Nyní se ale bude hrát na půdě soupeře a ten navíc nyní nastoupí v plné sestavě. Nyní už se mu vrátily všechny zahraniční posily, které ještě nedávno reprezentovaly své země na mistrovství Evropy.