„Je vidět, že Lvi jsou loňští mistři. Je to na nás docela velké sousto, ale bojujeme,“ přiznal předseda Kocourů Daniel Rosenbaum starší už v průběhu druhého utkání série v domácím utkání Příbrami. Obhájci titulu doma opět dominovali a zejména jejich největší hvězda a zbraň kanadský univerzál Casey Schouten, jehož servis zničil naděje hostů v prvním setu a díky sérii vyhráli Pražané úvodní sadu rozdílem osmi bodů.

Příbramští měli problémy se servisem soupeře i ve druhé sadě a často útočili z těžkých pozic do připravených bloků domácích. K tomu museli riskovat a hodně kazili. Lvi získali snadno i druhý set a zdálo se, že se bude kopírovat první duel série. Kocouři se ale zvedli, zlepšili příjem a bezchybně útočili. Ve třetí sadě si vytvořili mírný náskok, který udrželi až do konce.

V Praze se málem musela hrát i rozhodující sada, protože ve čtvrté sadě měli luxusní náskok sedmi bodů. Pak ale domácí sáhli ke střídání a náhradník Vodička začal mazat ztrátu domácích. Lvi nakonec skóre otočili, vyhráli 3:1 na sety a poměrem 3:0 na zápasy ovládli celou sérii. Po roce se tak mohou těšit na finále. Příbram budou čekat boje o bronz.

„Utkání jsme začali špatně. Celkově nám to nešlo. Jediný důvod, proč jsme vyhráli třetí set, byl ten, že domácí hodně polevili, asi jim opadla koncentrace. My jsme hráli stále stejně a náskok ve čtvrtém setu si prohospodařili vlastními chybami,“ „shrnul kapitán Kocourů Daniel Rosenbaum mladší.

„Blahopřeji Lvům k postupu do finále. Naši kluci docení až později, že si mohli zahrát semifinále proti tak kvalitnímu soupeři. Pochvalu zaslouží především za domácí utkání, které bylo naprosto nádherné,“ řekl trenér Lubomír Vašina.

Praha – Příbram 3:1 (17, 16, -23, 22)

Esa: 4:3. Bloky: 9:6. Rozhodčí: Kovář, Spáčil. Diváci: 1 220. Konečný stav série: 3:0.

Příbram: Benitez, D. Rosenbaum, F. Ureš, Šábrt, Tevkun, Gabriel, libero Verasio. Střídali: Lyzanec, Toman, A. Rosenbaum, Toth.