Mužstvo trenéra Martina Kopa staršího šlo do utkání v mnohem lepší kondici, než do posledního souboje v Liberci, kde většina týmu bojovala s virózou. „Náš zdravotní stav už byl výrazně lepší,“ podotkl kouč.

Důkazem byl nejen návrat klíčového univerzála Jaroslawa Lecha do základní sestavy, ale především výkon všech domácích hráčů, kteří herně dominovali. „Řekl bych, že jsme byli od začátku: lepší. Hráli jsme dobře na servisu a v obraně. Tyto dvě činnosti rozhodly a budou rozhodovat i další zápasy, protože bez servisu a bloku se zápasy vyhrávat nedají,“ poukázal na klíčové faktory střetnutí Kop starší.

Kocouři svému soupeři odskočili vždy hned v úvodu každého zet ří setů a náskok si poté v poklidu kontrolovali. V první a třetí sadě dovolili Ústí nad Labem uhrát sedmnáct bodů, ve druhém dějství dokonce jen patnáct a velmi rychle tak dokráčeli k jasnému a zaslouženému vítězství, které tým posunulo v tabulce před Brno na šestou příčku.

„Konečně jsme se dlouhé době dočkali vítězství ve třech setech. Gratulace celému týmu k super výkon. Teď máme pauzu, kdy se bude hrát pohár, takže se budeme připravovat na tři poslední utkání základní části, ve kterých určitě budeme chtít bojovat o udržení našeho postavení v nejlepší šestici tabulky,“ potvrdil plány pro závěr základní části Martin Kop starší.

Jeho svěřenci to ovšem nebudou mít vůbec jednoduché, protože je čekají duely s Karlovarskem, Kladnem a Českými Budějovicemi.

VK Příbram – SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:17, 25:15, 25:17).

VK Příbram: Wawrzynczyk, Graham, Lech, Böhm, Mikulenka, Dolgopolov, libera Juračka, Kop. Střídal: Suda.