Chybělo málo a mohli odjíždět domů alespoň s bodem, nebo se dvěma. Nakonec se ale vraceli s prázdnou, nicméně s hlavou vztyčenou. Od vynucení tie-breaku ale zabránil příbramským volejbalistům ještě na jaře jejich spoluhráč Lukáš Trojanowicz, který v závěru čtvrté sady odvrátil dva setboly. Utkání pak ukončil liberecký kapitán Lukas Demar.

„Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsme z dobře rozehraného zápasu nezískali ani jeden bod. Nevyužili jsme několik šancí v druhém setu, kdy jsme mohli využít horší hry Liberce a čtvrtý set jsme měli prakticky vyhraný. Chválím Liberec za bojovnost. Nás pár našich nepřesností připravilo o body. Nehráli jsme špatně, ale jedeme domů s prázdnou,“ smutnil po zápase příbramský kouč a předseda klubu Daniel Rosenbaum starší.

Jeho svěřenci přitom na domácí vlétli. Dobře využívali horšího servisu Liberce a navíc měli excelentní příjem. Ačkoliv domácí s postupem sady servis zlepšili, tak Kocouři získali úvodní dějství pro sebe.

I ve druhé sadě měla mírně navrch Příbram. Dukla už se ale rozjela k lepšímu výkonu a v těsné koncovce nakonec srovnala stav setů na 1:1, což dostalo Liberec do pohody, protože ve třetí sadě jednoznačně dominoval. Avšak Kocouři ukázali, proč se o těchto šelmách traduje, že má devět životů, neboť povstali a favorita dál trápili.

Ve čtvrtém dějství totiž oplatili soupeři parádní nástup do začátku setu a nadějný náskok si nesli až do jeho koncovky. Domácí ale na poslední chvíli smazali manko a pořádně zdramatizovali závěr zápasu. V něm přežili čtyři setboly Kocourů, sami pak proměnili druhý mečbol a zvítězili nakonec 3:1.

„Zápas byl hodně bojovný, jak z naší strany, tak ze strany Liberce. Byly tam chvíle, kde bylo až zbytečně moc nevynucených chyb, ale i tak si myslím, že jsme odehráli vcelku dobré utkání. Je škoda, že jsme z toho nevybojovali žádný bod. Aspoň jeden bychom si určitě zasloužili. Škoda, že jsme v tom poslední setu neuhráli jednu bodovku, která by nás mohla poslat do tie-breaku,“ mrzelo kapitána Daniela Rosenbauma mladšího.

Liberec - Příbram 3:1 (-24, 24, 22, 29)

Esa: 5:3. Bloky: 13:7. Rozhodčí: Činátl, Kvarda. Diváci: 501.

Příbram: Benítez 4, D. Rosenbaum ml. 2, F. Ureš 8, Šábrt 7, Tevkun 21, Stanislav Lyzanec 16, libero Verasio. Střídali: Franco 1, A. Rosenbaum, Toman 2, Toth.