Bojovně naladěná Příbram a ospalé Kladno, takový byl obrázek první sady. Kocouři uhráli sedm z prvních osmi výměn a položili základ k úspěšnému vstupu do zápasu. „Myslím, že jsme do utkání vstoupili málo nabuzení,“ uvedl domácí Petr Šulista s tím, že nejspíš nevzali na vědomí varování v podobě příbramské výhry nad Libercem. V další průběhu setu parta okolo kapitána Martina Böhma, bývalého kladenského hráče, navyšovala svůj náskok a po zásluze ovládla úvodní dějství 25:15. „Začátek zápasu byl skvělý, potvrdil příbramský Martin Kop.

Kladno se po krátké přestávce a změně stran oklepalo a k vidění byla vyrovnaná partie. Boj o každý bod a vysoká úspěšnost obou týmů v útoku znamenali, že si ani jeden z celků nedokázal vytvořit více než jednobodový náskok. Svěřenci Milana Fortuníka ale selhali v koncovce a Příbram se po nejtěsnější možné výhře navýšila vedení.

S domácími to vypadalo zle a ani průběh třetího dějství nenasvědčoval, že by se mělo něco změnit. Příbram si po úvodní přetahované dokázala před koncovkou vypracovat tříbodový náskok. Za stavu 17:20 ale Kladno zabralo a díky osmi bodům v řadě dokázalo snížit na 1:2. Jednalo se zřejmě o klíčový moment duelu. „Za daného stavu musíme zápas dotáhnout. To jsme nedokázali a pak už jsme se vezli, přiznal Kop.

Domácí vycítili proti lehce nalomeným šanci a za podpory svých svěřenců vykročili k otočce. Po jednoznačném průběhu a výhře o osm bodů dokázali stav srovnat a bylo jasné, že o vítězi kladenského dramatu rozhodne tie-break. V něm Kladno dominovalo a zvítězilo jasně o šest bodů, když mečbol proměnil blokař Vladimír Sobotka.

Přesto mohli Kocouři odjíždět po sympatickém výkonu spokojeni. „Věděli jsme, že to bude velice těžký zápas. Gratuluji Kladnu k vítězství a jsem rád, že jsme za poslední dva zápasy proti silným soupeřům získali čtyři body.“ říká příbramský trenér.

Kocoury čeká v následujícím kole další těžký soupeř, přijede Karlovarsko.