Klíčovým prvkem celého zápasu byla obrana hostů. Domácí ji pohotově překonávali a získávali přes ní početné množství bodů. „Pokud si Karlovarsko přihrálo, tak my jsme neměli nárok, co se týče obrany. Tam se kvalita jednoznačně projevovala,“ konstatoval příbramský trenér Petr Brom. Jeho svěřenci vyjma defenzivy kupili hodně chyb i na servisu.

Stejný obraz hry byl i ve druhém dějství. Karlovarsko dominovali na útoku a Kocouři se jakžtakž drželi do poloviny setu, než domácí výrazně odskočili. Až ve třetím dějství došlo ke změně. Domácí, vědomi si svého náskoku, prostřídali a na hřiště pustili hráče ze střídačky. Hra se rázem vyrovnala a Příbramští dali o sobě vědět. Napínavou koncovku rozdělenou několika oddechovými časy nakonec pro sebe vzali hosté.

„Soupeř nás ve třech setech přehrál a jednu koncovku jsme si vybojovali, za což jsme rádi. Ale ukázal se kvalitativní rozdíl. Trenér domácích zamíchal se sestavou, dal tam i jiné hráče, kteří nehrají v základní šestce, a ukázalo se, že má Karlovarsko kompaktní tým dvanácti lidí a nestačili jsme na něj,“ přiznal kapitán Martin Böhm.

„Ve třetím setu jsme uspávali, uspávali, až jsme je uspali. My jsme sem šli s tím, abychom se snažili uhrát každý balon, což se chvílemi dařilo, chvílemi nás rozstříleli servisem, což se potvrdilo ve čtvrtém setu,“ dodal trenér Brom. Jeho svěřenci ve čtvrtém setu už neměli nárok. Karlovarsko je předčilo jak na útoku, tak na bloku a sadu získali největším rozdílem 14 bodů.

Karlovarsko – Příbram 3:1 (13, 19, -27, 11)

Esa: 4:4. Bloky: 17:4. Rozhodčí: Rychlík, Dušek. Diváci: 620.

Příbram: Rosenbaum (1), Böhm (12), Šábrt (6), Hulpach (12), Duarte (12), Trojanowicz (10), libero Peterka. Střídali: Pereira (1)